Proszę o pomoc

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Proszę o pomoc

Postprzez ania_amg » Wt, 22 sty 2008, 19:32

Witam proszę o pomoc. Otóż chodzi o to że mam zadłużenie na sumę około 500zł i firma windykacyjna chce skierować sprawę do sądu, gdyż nie spłacałam go, ostatnio dostałam od nich prośbę o kontakt gdy zadzwoniłam powiedziano mi że w bardzo krótkim terminie muszę spłacić jego połowę w innym wypadku rozpoczną postępowanie przeciwko mnie i dostanę komornika. Mam dwa źródła dochodów jednym z nich są alimenty otrzymywane od komornika a drugim jest wynagrodzenie za pracę na umowę zlecenie. Czy w takim wypadku komornik może zająć któreś z tych wynagrodzeń. Dodam jeszcze że chciałam sprawę rozwiązać polubownie i zaproponowałam płacenie w mniejszych kwotach lecz mi odmówiono ze względu na wcześniejszą zwłokę. Proszę pomóżcie.
ania_amg
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 22 sty 2008, 21:06

Najpierw przeczytaj to a zwłaszcza pliki na samym dole.
Następnie sformułuj jakieś pytanie.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ania_amg » Wt, 22 sty 2008, 22:03

windykacja której jestem winna pieniądze to intrum justitia, wysłali mi jakieś powiadomienia ale to było bardzo dawno temu a kiedy dzwoniłam do nich aby dowiedzieć się ile mam spłacić to powiedziano mi że nie figuruje w rejestrze osób zadłużonych w ich firmie a teraz mam dwa dni na spłacenie zadłużenia bo inaczej dostanę komornika. Powiedzcie czy może mi siąść na alimenty i na wynagrodzenie z umowy zlecenie?
ania_amg
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 22 sty 2008, 22:31

Nie "dostaniesz komornika" bez udziału Sądu. To są niczym nieuzasadnione groźby o których mowa we wskazanych wcześniej decyzjach Prezesa UOKiK.

Komornik może zająć wierzytelności z tytułu umów zlecenia, nie może zająć świadczeń alimentacyjnych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron