• Porady prawne
Euro-tax.pl

Długi z działalności gospodrczej

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Długi z działalności gospodrczej

Postprzez andzia » Wt, 18 gru 2007, 14:07

Witam Wszystkich:)
mam pewien problem i jeśli ktos się z taką sytuacją spotkał to proszę o poradę.
Mój ojciec prowadzi od kilku lat działalność gospodarczą i w tym roku narobił sobie sporo długów w hurtowniach. Do końca roku musi spłacić pokażną sumkę pieniędzy, których nie ma oczywiście. Na początku przyszłego roku może spodziewać się jakiś ruchów ze strony hurtowników dotyczących wyegzekwowania zaległych nalezności( np . drogą sądową). Na pewno jednym z pomysłów na odzyskanie pieniędzy bedzie przejęcie domu jednorodzinnego, w którym mieszka. I moje pytanie czy przepisanie tego domu poprzez darowniznę na mojego męża uchroni dom przed przejęciem go przez komornika na poczet długów ???
Dodam jeszcze ze dom nie jest zadłużony, ani obciążony hipoteką, a długi ojca dotycza tylko hurtowni a nie ZuS-u czy skarbówki, bo tam naszczeście wszystko jest płacone na bieżąco :)
andzia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 18 gru 2007, 18:48

Przed komornikiem dzialającym na podstawie nakazu zapłaty napewno uchroni. Nie uchroni natomiast przd skarga pauliańską wniesioną przez dociekliwego wierzyciela oraz przed egzekucją komorniczą w skutek niej wszętą
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 21 gru 2007, 22:03

Przed komornikiem dzialającym na podstawie nakazu zapłaty napewno uchroni.



Do KOMORNIKA to jeszcze daleko,przy dobrze prowadzonej sprawie to i za pięc lat wierzyciel nie zobaczy jego.

nie ZuS-u czy skarbówki, bo tam naszczeście wszystko jest płacone na bieżąco

to duży błąd,najpierw firma,dostawcy,a póznie Ci co pasozytują na niej.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron