Przegon bydła

dopłaty z Unii Europejskiej, scalanie i wymania gruntów, ARiMR, Agencja Rynku Rolnego, system rejestracji i identyfikacji zwierząt, podatek rolny, reglamentacja technicznych aspektów działalności produkcyjnej, grupy agrarne, organizacja rynków rolnych.

Przegon bydła

Postprzez Adams » N, 9 gru 2007, 00:22

Mam problem kupiłem działke ,ale centralnie przez sam srodek działki jest "przegon bydła" z tysiac któregoś tam roku.. Oczywiscie zaden z sąsiadów nie ma zadnego bydła ....
Czy ja moge sobie przesunąc płot i puscic "przegon bydła troszkę dalej (ludzie chodza mi pod oknami ,jeżdzą na motorach ,śmieca mi na działce (puski ,pety) centralnie na środku działki jest koleina ,gdzie chodzą ludzie .Chiałbym wszystko ładnie uporzadkowac wyrównac zasiac trawkę i puscic "chodniczek"(przegon bydłą)bokiem działki Czy jest to mozliwe ??Oczywiscie kazdy z sąsiadów ma wpis do ksiegi ze moze przepasac bydło (którego nie ma)
Moje pytania :
Czy jest to mozliwe ??
Przeciez nie zabieram przepasu tylko go przesuwam ??
Gdzie to musze załatwic ??
(prosba sąsiadów zeby sie zgodzili ...nie ma obcji... bo beda musieli nadejsc 5metrów z kazdej strony i na autobus sie moga spóznic .....i uwielbiaja sie sądzic !
Co zrobic
Za kazda pomoc i sugestię Dziekuje
Adams
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » N, 9 gru 2007, 20:44

A jak to dokładnie jest ujete w KW? Jest konkretnie wyznaczone miejsce na Twojej działce do tego przegonu czy tylko ogólny wpis o tej słuzebności?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Adams » Pn, 10 gru 2007, 18:43

tak ,tak na jakiejs mapce widziałem schemat ,tzn prostą kreske przez srodek działki
Dziekuje za zainteresowanie
Pozdrawiam wszystkich .
Adams
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Adams » Pn, 10 gru 2007, 18:47

...a K.W. i ja i wszyscy saiedzi maja napisane ze maja prawao przeganiac bydło na łaki przez moja działke
Adams
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 10 gru 2007, 21:07

Istotne przy służebności jest to KW. Kreski to niech sobie malują. Możesz na swojej działce dowolnie wyznaczyć trasę tego przegonu oby tylko spełniało swoje przeznaczenie ( czyli np nie możesz zrobić ściezki 20 cm szerokości dla bydła:) Co więcej - ja bym śmiało zagrodził cały teren i nikogo nie przepuszczał. Jeśli jakiś ludzik się zburzy to niech spróbuje udowodnić że jest bydłem:) (choć wielu moznaby tak okreslić to jednak w 100% definicji bydła nie spełniają:))
Masz pełne prawo tak zrobić, a poniewaz jak twierdzisz - nikt bydła nie pędzi, a więc nikt nie ma prawa wejść na Twoja działkę. To prawnie.
Z doswiadczenia życiowego wiem , że jesli ludzie od wielu lat chodzili Twoją działką to w praktyce zabronienie im tego stworzy wiele konfliktów. Ale to już Twój wybór czy jesteś na tyle twardy by poradzić sobie z ludzka złoscią czy wolisz błogi spokój choć zakłucony spacerującymi Ci po głowie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Adams » Śr, 12 gru 2007, 00:24

Dzieki za pomoc ,ale jest jakies rozporządzenie ,Art. ,,zapis,ustawa ,na który moge sie powołac ze moge sobi ten przegon przenies ??
Słyszałem od kogos że musze sie zwrócic do sądu o zmiane uciążliwości drogi ,ale przeciez droga to nie jest !
Znowu sąsiedzi mówią ze kiedys ,przegony bydła nazywali drogi ??Wiec dla nich jest to droga ,która centralnie idzie pod moimi oknami (i przez sam srodek działki)
Co chodzi o twoje doswiadczenie ma 100% racji wiesz jak to jest przez całe życie ludzie chodzili przez środek działki nagle im to ktos "zamknie " znaczy przesunie sciezkę
Nawet powiem nie chodzi o moja "Twardosc" ,ale oto ze moi sąsiedzi chodza do saddu tak regularnie jak ja po bułki ....
Wiec musze to zrobic w 100% legalnie
Pozdrawiam ...czekam na odp.
Adams
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 12 gru 2007, 22:03

Skoro tak to zacznijmy z innej strony.
Pytanie pierwsze: Czy przejście przez Twoją działkę sąsiadów jest konieczne? To znaczy czy mogą dostac się w miejsca do których podazają Twoją działką również inna drogą - najlepiej publiczną?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Adams » Cz, 13 gru 2007, 16:28

teoretycznie tak można obiechac cała wioske i podejsc z drugiej strony jakies 2,moze 3 km na około (moim zdaniem odpad)
Tym bardziej ze kazdy z sąsiadów do okoła (tj. rodzina do okoła mieszka jedna) ma bardzo stary wpis w K.W o przegonie bydła przez moja działke
Dzieki za zainteresowanie wszystkim
Adams
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Adams » Cz, 13 gru 2007, 16:34

teoretycznie tak można obiechac cała wioske i podejsc z drugiej strony jakies 2,moze 3 km na około (moim zdaniem odpad)
Tym bardziej ze kazdy z sąsiadów do okoła (tj. rodzina do okoła mieszka jedna) ma bardzo stary wpis w K.W o przegonie bydła przez moja działke
Dzieki za zainteresowanie wszystkim

O drogach publicznych tu nie ma mowy bo moja działka jest ostatnia przy leśie wiec ,ani z mojej strony ,ani z drugiej nie ma dróg publicznych ;-)

Nie można tez powiedziec ze dostałem sie w stado wilków ,bo do okoła jedna rodzina ??!! musi byc jakies wyjscie
Tym bardziej ze nie mówimy o całkowitym zamknieciu tylko przesunieciu przegonu bydła
Adams
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 13 gru 2007, 18:48

A więc wniosek o zniesienie sluzebnosci odpada.
Obstaje jednak przy tym ze mozesz dowolnie na swojej dzialce wyznaczyc "trase przegonu". Sluzebnosc, to sluzebnosc, tak jakby udostepnienie wlasnosci a nie wyjecie jakiejs okreslonej czesci spod Twojego wladania. Nie podam przepisu ktory mowi ze mozesz ten chodniczek przeniesc, tak samo jak nie podam przepisu ktory mowi ze ty mozesz po swojej dzialce spacerowac, posadzic kwiatki itp. Co nie jest zabronione to jest dozwolone.
Osobiscie posiadam dzialke z prawem przejscia i przejazdu dla sasiadow. Zapewniam ze to ja decyduje ktoredy przechodza, co wiecej - gdy probowali nie tylko przejezdzac ale rowniez parkowac to wyegzekwowalem zakaz tego. Bo sluzebnosc jest taka jak ujeto to w KW
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron