NIESAMOWITE a jednak prawdziwe. Pomóżcie!

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez Marcin » So, 12 cze 2004, 21:15

Tak, istnieje taka możliwość - patrz art. 113 i nast. kpc.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » So, 12 cze 2004, 23:47

A powiedz mi proszę, w jakim terminie nalezy złożyć takie oświadczenie i czy złożenie go wstrzymuje obowiązek wniesienia opłaty?
Pozdrawiam.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 13 cze 2004, 09:46

A powiedz mi proszę, w jakim terminie nalezy złożyć takie oświadczenie i czy złożenie go wstrzymuje obowiązek wniesienia opłaty?
Pozdrawiam.


W terminie zakreślonym do uiszczenia wpisu (tzn. usunięcia braku "formalnego" - ująłem to w cudzysłów bo brak wpisu to nie jest brak formalny w rozumieniu kpc ale mniejsza o to)

Dopóki wniosek o zwolnienie od kosztów nie zostanie rozstrzygnięty nie będziesz miał obowiązku uiszczać wpisu. Jeśli zostaniesz zwolniony od wpisu - sprawa ruszy bez niego. Jeśli nie zostaniesz zwolniony - Sąd, doręczając Ci stosowne postanowienie, ponownie wezwie Cię do uiszczenia wpisu zakreśłając nowy termin
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pn, 14 cze 2004, 10:37

Bardzo dziękuję za pomoc.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

prośba o kontakt

Postprzez TomaszMichalowicz » Pn, 21 cze 2004, 16:55

Jestem dziennikarzem Gazety Wyborczej. Piszę artykuł o wekslach, które wypłynęły z Banku Społem za sprawą firmy Gwarant. I o osobach w ten sposób poszkodowanych, których jest dużo. Bardzo proszę osobę, która rozpoczęła ten wątek o kontakt na adres: tomasz.michalowicz@lodz.agora.pl
Dziękuję i czekam z niecierpliwością
TomaszMichalowicz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 10 gru 2006, 14:10

Tak gwoli informacji - prawomocnym już wyrokiem sądowym powództwo zostało oddalone w całości.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 10 gru 2006, 14:23

Gratuluję sukcesu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 10 gru 2006, 14:56

Do sukcesu przyczyniła się niewątpliwie również Wasza pomoc.
Za co w imieniu osoby pozwanej bardzo dziękuję...
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jacqueline » Wt, 27 lis 2007, 20:37

Podzielę się z Wami sprawą, która nie miesci mi się w głowie. I mam nadzieję, że jakoś pomożecie.

Otóż bliska mi osoba zawarła 25.09.2000 roku umowę o kredyt ratalny z Bankiem Społem S.A., za pośrednictwem pełnomocnika banku - PBF "System Gwarant" S.A. Pełnomocnik banku zażądał dołączenia do umowy kredytowej podpisanego weksla 'in blanco'. Do weksla nie została sporządzona umowa wekslowa, fakt wystawienia takiego weksla nie ma również odzwierciedlenia w umowie o kredyt.
I teraz następujące w kolejności fakty:

1. W dniu 02.09.2002 Firma Prawnicza S.C. występując w imieniu "Centrum Windykacji i Egzekucji Kredytowej"wysyła 'ostateczne wezwanie przedegzekucyjne' do spłaty zadłużenia wynikającego z umowy kredytowej xxxx(numer i data umowy zawiera niewielkie błędy), precyzując nalezniośc główna w kwocie 230,98 zł. i karę umowną w kwocie 13362.45 zł. Łącznie domagają sie 13593.43 zł. Wezwanie, jako pozbawione jakichkolwiek podstaw (w mniemaniu kredytobiorcy), zostaje zlekceważone.

2. W dniu 04.09.2002 r. Bank Społem informuje pismem kredytobiorcę o wypowiedzeniu umowy kredytowej na skutek zaległości w spąłcie 2 rat, precyzując jednocześnie całkowity koszt zadłużenia na ten dzień na kwotę 3207,49.zł.
W tym samym pismie Bank informuje o cofnięciu z dniem 09.04.2002 wszelkichpełnomocnictw firmie PBF 'Gwarant'

3. W dniu 14.10. 2002 do kredytobiorcy kieruje "Wezwanie przedegzekucyjne" firma 'Intrum Iustitia'. Bank potwierdza pełnomocnictwo tej firmy do reprezentowwania jego interesów. Z firma ta kredytobiorca zawiera porozumienie, i kolejne spłaty kredytu wpływaja regularnie na konto banku.

4. Pismem z dnia 18.10.2002 r. 'Centrum Windykacji i Egzekucji Kredytowej' wysyła ostateczne wezwanie przedsądowe na wcześniej wymieniona kwotę 13,593.43 zł. Wezwanie z powodów wcześniej opisanych zostaje zignorowane.

5. W dniu 08.10.2003 r. Sąd wydaje nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym na kwotę główną 13,593.43 na rzecz 'Centrum Windykacji i Egzekucji Kredytowej' przeciwko osobie bliskiej mi. Powód załącza wypełniony weksel 'in blanco', podpisany przez kredytobiorcę w momencie podpisywania umowy kredytowej z Bankiem Społem. Weksel został wypełniony jako wystawiony 22. 03. 2002 na kwotę 13, 593.43 zł z datą płątności 19. 04. 2002. Pomimo braku umowy wekslowej, weksel został wypełniony jako 'bez protestu'. Weksel został wypełniony na rzecz PBF Gwarant i indosowany 24.04.2002 r. na rzecz "Centrum Windykacji i Egzekucji Kredytowej".

Czas na wniesienie zarzutów jeszcze nie upłynął.
Pomóżcie, bo mnie na taką próbę wyłudzenia pieniędzy ręce opadły.
Pzdr.

Od dłuższego czasu borykam się z takim samym problemem. Uderzające podobieństwo faktów. Jeżeli to możliwe proszę o kontakt pod nr. tel. 510-080-400
jacqueline
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Niesamowire PBF "System Gwarant'

Postprzez Grisza62 » N, 21 wrz 2008, 15:09

Do dziś ciągne sprawę Weksla in blanco Od PBF System Gwarant" i idzie to w strasznym tępie. Prokuratorzy oddalają papiery że nie dopatrują się przestępstwa o wyłudzenie weksla i uzyskaniu korzyści majątkowych. Sąd cywilny oddala skargę na nakaz zapłaty z weksla. Nadmieniam że dopiero w 2004 r na własną renkę zaczołem działać i posiadam pisma od firm związanych z wekslem które to jednoznacznie potwierdzają o przestępczym charakterze działań związanych z wekslem in blanco.
Grisza62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron