• Porady prawne
Euro-tax.pl

Spółka Cywilna - od kiedy Jawna

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Spółka Cywilna - od kiedy Jawna

Postprzez ewakm » Cz, 8 lis 2007, 16:44

2007 będzie drugim rokiem w którym obroty SC przekroczą 400 tys Euro. Kiedy musi złozyc do sądu wniosek o przekształcenie w spółke jawną, czy jest jakis termin graniczy? W Sądzie usłyszłam "jak najszybciej", ale czy to znaczy 2 stycznia ? Czy mam czas miesiac czy trzy ?
ewakm
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 8 lis 2007, 18:12

2007 będzie drugim rokiem w którym obroty SC przekroczą 400 tys Euro. Kiedy musi złozyc do sądu wniosek o przekształcenie w spółke jawną, czy jest jakis termin graniczy? W Sądzie usłyszłam "jak najszybciej", ale czy to znaczy 2 stycznia ? Czy mam czas miesiac czy trzy ?

A cos takiego jak spolka cywilna jeszcze istnieje? W praktyce:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ewakm » Cz, 8 lis 2007, 23:08

istnieje i ma się dobrze, podniesiono nawet limit i juz nie 400 a 800 tys euro obliguje do zmiany formy.
ewakm
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Spółka Cywilna - od kiedy Jawna

Postprzez gusikowski.earnest » Śr, 14 gru 2022, 13:18

Witam, od jakiegoś czasu coraz częściej zastanawiam się nad założeniem własnej firmy. Z tego powodu chciałabym się czegoś dowiedzieć o spółce jawnej. Wady i zalety tej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej zostały opisane w tym artykule: https://legality.com.pl/spolka-jawna-ja ... wady/Trafiłam na niego przypadkiem kiedy szukałam w internecie informacji na ten temat.
gusikowski.earnest
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 14 gru 2022, 13:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron