kto ma prawo do mieszkania?

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

kto ma prawo do mieszkania?

Postprzez winetou » Pt, 26 paź 2007, 21:02

Witam

Mam taką o to sprawę. Ona jest przyszłościowa i mam nadzieję, że długo nie nastąpi ale ponieważ doprowadza do depresji mojego ojca, chciałbym zapytać:

Moja babcia ma mieszkanie spółdzielcze i tak zameldowany jest tam mój ojciec czyli jej syn oraz pewnien, nazwijmy to opiekun przeby wający tam już od bardzo długiego czasu. (ile nie wiem ale bardzo długo). No i teraz pytanie: Czy w razie ODPUKAć śmierci babci mieszkanie spółdzielcze przechodzi na jej syna czy tego "opiekuna"?
bardzo prosze o odpowiedz, moze cos dzieki temu uda sie zdzialac
bo ojciec boi sie ze zostanie bezdomny
winetou
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 26 paź 2007, 21:41

Mieszkanie spółdzielcze, ale jakie?:) Własnościowe czy lokatorskie. W każdym razie na opiekuna nie przejdzie w żadnym wypadku.
Z wyjątkiem jednego jedynego. Gdy babcia zapisze mu je w testamencie, a jest to mieszkanie własnościowe
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez winetou » Pt, 26 paź 2007, 21:57

no yyy jak nie wykupione to chyba lokatorskie.
A nie ma czegos takiego np ze przez zasiedzenie czy cos? ze np sad nie uznalby go jako hmmm nie wiem jak to nazwac "kogos wiecej niz opiekuna"?
winetou
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 27 paź 2007, 20:53

Nic takiego nie ma. A skoro lokatorskie to choćby babcia chciała to obcy tego mieszkania nie przejmie. Nie jest też przedmiotem dziedziczenia. Twój ojciec jako jedyny spokrewniony i zameldowany nabedzie prawa czlonkowskie i wejdzie w posiadanie tego mieszkania
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron