niedoręczenie uzasadnienia wyroku

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

niedoręczenie uzasadnienia wyroku

Postprzez bazylia » Śr, 10 paź 2007, 02:01

mam pytanie czy niedoręczenie uzasadnienia wyroku, którego zażądałam skutkuje unieważnieniem tegoż wyroku? Jak długo czeka się na uzasadnienie, sprawa odbyła się 30.08.07?
bazylia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 10 paź 2007, 08:25

mam pytanie czy niedoręczenie uzasadnienia wyroku, którego zażądałam skutkuje unieważnieniem tegoż wyroku?


Nie. Na początek powoduje po prostu to, że wyrok wciąż jest nieprawomocny.

Jak długo czeka się na uzasadnienie


Aż się dostanie ;)
Zwróć się do Sądu o wyjaśnienie dlaczego trwa to długo (może sędzia był na urlopie albo np. choruje itp.)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

uzasadnienie wyroku

Postprzez Kajtek » Śr, 10 paź 2007, 10:08

Wg. k.p.c Art.328 par.1 ,, Uzasadnienie wyroku sporządza się na żądanie strony ,zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku. Żądanie spóżnione sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym. Sąd sporządza również, gdy wyrok został zaskarżony w ustawowym terminie oraz gdy wniesiono skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.

Art.329 kpc. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie dwutygodniowym od dnia złożenia wniosku osporządzenie uzasadnienia, a gdy wniosek taki nie był zgłoszony -od dnia zaskarżenia wyroku lub wniesienia skargi. W sprawie zawiłej, w razie niemożności sporządzenia uzasadnienia w terminie ,prezes sądu może przedłużyć ten termin na czas oznaczony, nie dłuższy niż 30 dni.
Przeżyłem to na własnej skórze, jeżeli tak to uczyniłaś jak w/w art. kpc to powinnaś otrzymać , jeżeli coś pominełaś to pofatyguj się osobiście do sądu i zapytaj ,zgodnie z Twoją sygnaturą co się dzieje. Nie znam jak jest w kk.

Na marginesie ,,Error (ignorantia) iuris nocet '' tzn. Błąd co do (nieznajomości) prawa szkodzi i dlatego Nas tak traktują w sądach.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości jeżeli nie stać Cię na adwokata. Mnie nie było stać , ale choroba mnie nauczyła ,że
mam wątpliwości co do niezawisłości tych instytucji.

Kajtek.
Kajtek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 10 paź 2007, 14:37

329 tak mowi , a oni regularnie maja to i nas w nosie. A co na to mozna poradzic tago nie wiem i odpowiedzi tez doczekac sie tu nie moge
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kajtek » Śr, 10 paź 2007, 15:30

Trzeba mieć jednak ,, papugę" ( w przenośni ) za sobą ,gdyż ,,oni" w danym stadium postępowania nie czytają wszystkiego . Liczą się z tym ,że nie wyjdzie to poza mury jeśli jesteś sam jako strona. Znam to z mego przykładu.
Dlatego radzę trzymać się ściśle terminów i to na piśmie.
,,Oni " znajdą zawsze jakieś wytłumaczenie.Drugi raz tych samych błędów mam nadzieję, że nie popełnię czego również Wszystkim życzę- szczerze!
Kajtek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Śr, 10 paź 2007, 19:21

Witam Forumowiczów!
Czekam na wyrok z uzasadnieniem z Sądu Apelacyjnego od maja 2007r. Do tej pory cisza kompletna. Co czynić? Jak apelacyjny to i pewno się nie martwią , bo wyrok zapewne i tak prawomocny to na czasie im nie zależy. pozdrawiam, franek.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kajtek » Cz, 11 paź 2007, 11:25

Franek !
Czekasz na odpis z uzasadnieniem ,czy na wyznaczenie przez SA daty rozprawy?
Jeżeli na datę rozprawy , to spróbuj złożyć wniosek o przyspieszenie. Jezeli to nie przyniesie efektu to radzę złożyć skargę , ale przez adwokata lub radcę jako twego pełnomocnika. Oczywiście do SN za pośrednictwem SA.

Pozdrawiam.
Kajtek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Cz, 11 paź 2007, 21:26

Czekam na przesłanie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem- Sądu Apelacyjnego . Niestety, od maja - bo sprawa odbyła się w maju-to chyba dość czasu żeby to przesłać, a nic jeszcze nie dotarło , pomimo złożenia pisma o w/w w biurze podawczym Sądu w dniu rozprawy.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kajtek » Pt, 12 paź 2007, 08:37

Franek!

Jeżeli chcesz zaglądnij do przepisu k.p.c (DZ. U.z 2005r. Nr13,poz.98) Art.387 par.1,2,3 i następne ,może wtedy uzyskasz jakieś wyjaśnienie.W przeciwnym razie -osobiście do w/w sądu.

Pozdrawiam !
Kajtek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron