JAK PRZEPISAC DZIALKE I DOM??

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

JAK PRZEPISAC DZIALKE I DOM??

Postprzez slash » Śr, 3 paź 2007, 17:10

witam
mam nastepujace pytanie:
moi rodzice mieszkaja w domu przeszlo 30 lat(tez sie tam urodzilem i bylem zameldowany prawie 25 lat), ktory stoi na moja niezyjaca juz babcie(mame mojej mamy). rodzice chcieliby mi ten dom zapisac(z dzialka), ale jak to zrobic najprosciej, najszybciej i najtaniej? czy trzeba przeprowadzac jakies sprawy spadkowe? ile to kosztuje? prosze o konkretne informacje
dziekuje i pozdrawiam
slash
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 3 paź 2007, 17:33

Jeżeli po śmierci babci nie było dotąd przeprowadzone postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia spadku po niej (w Sądzie) to należy to najpierw zrobić. Po wyprostowaniu spraw spadkowych nalezy też dokonać stosownych nowych wpisów do księgi wieczystej nieruchomości.

Jakikolwiek sposób przeniesienia własności nieruchomości na Ciebie byście wybrali, nie obędzie się bez wizyty u notariusza. Notariusz natomiast raczej nie zgodzi się na sporządzenie aktu przeniesienia własności jeśli rodzice (a przynajmniej mama) nie będą figurowali w księdze wieczystej nieruchomości jako właściciele. W ewidencji gruntów też trzeba będzie wszystko uaktualnić.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron