Umowa zlecenie pośrednictwa najmu nieruchomości

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Umowa zlecenie pośrednictwa najmu nieruchomości

Postprzez jacopp » So, 29 wrz 2007, 13:02

Witam
Chciałem zapytać o kwestię "Umowy zlecenia pośrednictwa najmu nieruch"
Podpisałem taki kwitek po obejrzeniu mieszkania z agencji nieruchomości.

Czy teraz w przypadku gdy właściciel zrezygnuje z usług agencji nieruchomości oraz umowe najmu z nim podpisze moja dziewczyna ( z którą prawnie nic mnie nie łączy jeszcze) to czy ze strony agencji ja mogę obawiać się kary zawartej w/w umowie ?

punkt § 3 umowy mówi tak:
W przypadku zawarcia przez ZAMAWIAJĽCEGO, Jego bliskich lub osób w zależności służbowej umowy najmu nieruchomości podanej na wskazaniu adresowym z pominięciem POŒREDNIKA........

Co oznacza "zależność służbowa" ?
Czy grożą mi jakieś konsekwencje jeśli dziewczyna podpisze umowe wynajmu bez pośrednika?
jacopp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 29 wrz 2007, 17:23

To zalezy czy udowodnia Ci bliskosc:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jacopp » N, 30 wrz 2007, 10:10

a tak na poważnie ?

wydaje mi się że w sensie prawa jesteśmy dla siebie obcymi osobami, bo narazie to nie moja żona ani nawet nikt rodziny czy pracy
jacopp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » N, 30 wrz 2007, 13:49

Prawo przewiduje coś takiego jak konkubinat i nie wiem czy nie pod taką definicję biuro nieruchomości nie podciągnęłoby Waszej sytuacji.
laporteki
 

Postprzez kier_as » N, 30 wrz 2007, 17:51

Szczegolnie jesli razem zamieszkacie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jacopp » N, 30 wrz 2007, 21:46

konkubinat jest bardzo ciężko udowodnić, z tego co wyczytałem z reguły jest mowa o nim dopiero w przypadku sprawy zwiazanej dochodzeniem roszczeń pomiędzy dwiema osobami tworzącymi konkubinat
pozatym raczej nie bedziemy tam zameldowani więc mamy oboje zupełnie różne adresy zamieszkania

czy to zmienia znacznie sytuacje ?
jacopp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » N, 30 wrz 2007, 22:07

Wydaje mi się, że gdyby ściśle trzymać się definicji konkubinatu- nie zmienia to Waszej sytuacji i biuro nieruchomości mogłoby skutecznie dochodzić swoich roszczeń. O konkubinacie nie stanowi wspólny meldunek lecz wspólne pożycie.
laporteki
 

Postprzez jacopp » N, 30 wrz 2007, 22:26

No ok

A jeśli pójdę do tego biura nieruchomości i pisemnie zerwe z nimi umowe zlecenie pośrednictwa najmu nieruchomości.

(w umowie jest punkt o możliwości zerwania pisemnego lub telefonicznego)

Dodatkowo jeśli właściciel mieszkania zerwie umowę z biurem

Czy w dalszym ciągu może ono mieć jakieś rozszczenia ?
jacopp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » N, 30 wrz 2007, 22:37

Biura nieruchomości przewidziały takie pomysły kilentów, przeczytaj dokładnie swoją umowę. Sprawdź czy nie zastrzegli sobie prawa do prowizji również w sytuacji gdy strony umowy odstąpią od niej (np. przez okres jednego roku).
laporteki
 

Postprzez kier_as » N, 30 wrz 2007, 23:19

Istotna jest kwestia czy udowodnia wam konkubinat (pozycie) w co watpie, a takze czy udowodnia Wam wspolne zamieszkiwanie (to znacznie latwiejsze np swiadkowie, ale czy bedzie im sie chcialo). Ryzyko, decyzja i rozeznanie w tej konkretnej sytuacji nalezy do Ciebie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości