zus-szanse w sądzie

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

zus-szanse w sądzie

Postprzez Anakens » Śr, 26 wrz 2007, 09:41

Witam

Zlozylem wniosek o niezaleganiu ze skladkami. Konsekwencje tego przerosly mnie ale po kolei.
w grudniu 1999 roku wyrejestrowalem w ZUS firme. jak sie okazalo w US zostala ona wyrejestrowana rok pozniej (moja wina , blad ksiegowej nie pamietam) Skutek? przedluzenie terminu wydania zaswiadczenia, zaplata skladek z rok 2000 wraz z odsetkami.

Kolejne konsekwencje

w Pazdzierniku 2005 otwarcie nowej firmy i po UZGODNIENIU w ZUS, spytaniu o mozliwosc skorzystania z preferencyjnych skladek przez okres 2 lat z racji 5 letniej karencji.

Poniewaz w wyniku moich dzialan a nie pracownikow ZUS wyszla kwestia braku skladek za 2000 rok a tym samym jak sie teraz okazalo po 2 latach braku 5 letniej karencji ,zostalem poinformowany ze za okres nowej dzialalnosci nalezne beda pelne skladki (2 lata wstecz).

Wskutek tych wszystkich dzialan i niemozności od ok 4 tygodni uzyskania zaswiadczenia ,nie moge uzyskac kredytu bankowego niezbednego do prowadzenia dzialalnosci gospodarczej, narazony jestem i juz ponosze niemale straty materialne wynikajace z niemozliwosci wywiazywania sie z umow gospodarczych.

PYTANIA:
1.Czy bez znaczenia dla prawa jest fakt ze to w wyniku moich działań a nie niekompetentnych , slamazarnych i utrudniajacych prowadzenie biznesu pracowników ZUS cala sprawa ujrzala swiatlo dzienne po 8 latach. (gdybym siedzial cicho jeszcze 2 lata nic by nie dostali)

2.Aby otrzymać zaswiadczenie , ktore jest mi niezbedne chce zaplacic wszystkie zalegle skladki i pyt dotyczy faktu czy po zlozeniu korekt na pelne skladki i wykonaniu przelewu nie pozbawie sie szans na uzyskanie zwrotu lub odszkodowania na ew drodze sądowej?

3.Warunkiem zalozenia w 2005 roku ponownie dzialalnosci gosp bylo to, ze uzyskalem informacje w ZUS ze moge skorzystac z preferencyjnego ZUS a teraz po wyczerpaniu tego okresu w wyniku okolicznosci opisanych wyzej dowiaduje sie ze nie.
Czy to jest normalne i zgodne z prawem,ze tylko i wylacznie ja ponosze odpowiedzialnosc za te sytuacje?

dlaczego osoby ktore pobieraja niemale pieniadze z naszych podatkow nie pilnuja na biezaco i w pore nie znajduja wszelkich nieprawidlowosci w dokumentach tylko biernie czekaja

5. Jakie mam szanse na jakikolwiek zwrot i ew odszkodowanie.

Pozdrawiam
____________
Anakens
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 26 wrz 2007, 19:15

Zlozylem wniosek o niezaleganiu ze skladkami. Konsekwencje tego przerosly mnie ale po kolei.
w grudniu 1999 roku wyrejestrowalem w ZUS firme. jak sie okazalo w US zostala ona wyrejestrowana rok pozniej (moja wina , blad ksiegowej nie pamietam)



w czym problem.wyrrejestruj jeszcze raz od grudnia 1999 i poczekaj na ruchy zus
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Anakens » Cz, 27 wrz 2007, 08:16

ale dzialalnosc byla prowadzona przez te kilka miesiecy i zus to sprawdzil juz.
Anakens
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 27 wrz 2007, 22:45

ale dzialalnosc byla prowadzona przez te kilka miesiecy i zus to sprawdzil juz.




a według Ciebie była prowdzona,czy tylko to zdanie Zus?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Anakens » So, 29 wrz 2007, 18:11

ale dzialalnosc byla prowadzona przez te kilka miesiecy i zus to sprawdzil juz.




a według Ciebie była prowdzona,czy tylko to zdanie Zus?


niestety byla
Anakens
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości