Jak dowiedzieć się co jest przedmiotem spadku ?

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Jak dowiedzieć się co jest przedmiotem spadku ?

Postprzez elas » Pn, 24 wrz 2007, 18:48

Skąd można się dowiedzieć co otrzymałam w spadku ? Żona (druga)mojego zmarłego Ojca wystąpiła do sądu o podział spadku (na rozprawach nie byłam-obecność nieobowiązkowa)- Ojciec miał 2-gą żonę i 3 dzieci z pierwszego małżeństwa.
Najprościej - gdyby ta żona nam o tym uczciwie powiedziała ale ona tego nie zrobi . Skąd możemy (my, 3 dzieci) dowiedzieć się co zawiera spadek ?
Z podziękowaniem
elas
elas
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 24 wrz 2007, 19:00

Jeśli rzeczywiście była w Sądzie sprawa o podział spadku (a nie np. stwierdzenie nabycia spadku) to o tym co zawiera spadek dowiedzieć się można z orzeczenia Sądu w którym Sąd dokonuje działu spadku (o ile takie juz zapadło).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez elas » Pn, 24 wrz 2007, 19:15

B.dziękuję za szybką reakcję.
Niestety ja się pomyliłam; to posiedzenie sądu odbyło się w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku, a nie o podział spadku. Czy my -dzieci- będziemy wiedzieć co zawiera spadek ? Po posiedzeniu sądu w dniu 10.08.2007 w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu, a na posiedzeniu sądu nie byliśmy. Czy powinniśmy otrzymać z sądu jakąś informację ?
Czy może odbędzie się posiedzenie w sprawie o podział spadku ?

Z góry dziękuję
elas
elas
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 24 wrz 2007, 19:59

B.dziękuję za szybką reakcję.
Niestety ja się pomyliłam; to posiedzenie sądu odbyło się w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku, a nie o podział spadku. Czy my -dzieci- będziemy wiedzieć co zawiera spadek ? Po posiedzeniu sądu w dniu 10.08.2007 w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu, a na posiedzeniu sądu nie byliśmy. Czy powinniśmy otrzymać z sądu jakąś informację ?
Czy może odbędzie się posiedzenie w sprawie o podział spadku ?

Z góry dziękuję
elas

W sprawie o podzial bedzie posiedznie jak ktos o to wniesie.
W stwierdzeniu o nabyciu spadku winno byc w tym wypadku , ze zona i trojka dzieci dziedziczą po 1/4 masy spadkowej. Tak jest o ile nie bylo testamentu. Aby sie przekonac najlepiej wystapic o odpis z postanowienia
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron