Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Odpowiedź na pozew o podwyższenie alimentów

Postprzez Rafal16 » Pn, 13 sie 2007, 18:13

Była żona wniosła pozew o podwyższenie alimentów (na małoletnie dziecko), w którym bardzo "naciągnęła" zarówno ponoszone przez siebie koszty utrzymania jak i moje możliwości finansowe. W tej sytuacji postanowiłem ze swojej strony ubiegać się o obniżenie alimentów. Czy wystarczy jeśli w mojej pisemnej odpowiedzi na jej pozew wysunę wniosek o obniżenie alimentów, czy też muszę składać oddzielny pozew.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Rafal16
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 13 sie 2007, 20:24

Wystarczy. Z zachowaniem formy pisma procesowego bedzie to powództwo wzajemne
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 13 sie 2007, 20:40

Czy wystarczy jeśli w mojej pisemnej odpowiedzi na jej pozew wysunę wniosek o obniżenie alimentów, czy też muszę składać oddzielny pozew.


Odpowierdź kier_asa jest nieprecyzyjna.

Możesz połączyć powództwo wzajemne z odpowiedzią na pozew ale Twoje "pismo" w zakresie żądania obniżenia alimentów (czyli powództwa wzajemnego) musi spełniać wymagania stawiane pozwowi (art. 204 § 3 k.p.c.). Ponadto musi być wniesione do Sądu w terminie przewidzianym dla powództwa wzajemnego (najpóźniej na pierwszej rozprawie, a gdyby zapadł wyrok zaoczny to najpóźniej w sprzeciwie od niego - art. 204 § 1 k.p.c. )
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 13 sie 2007, 20:50

Poddaję się . Tu na Dreda nie ma mocnych.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości