współwłasność budynku a remont

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

współwłasność budynku a remont

Postprzez raf123 » So, 28 lip 2007, 18:13

Będąc właścicielem 1/4 nieruchomości rozpocząłem rozbudowę istniejącego budynku mieszkalnego zgodnie z projektem budowlanym. Obecnie toczy się sprawa spadkowa po zmarłej siostrze, która była rownież właścicielką 1/4 nierchomości. Właścicielką 1/2 nieruchomości jest moja matka. Nadmieniam, że nie była zniesiona współwłasność. Jak wg. prawa spadkowego zostanie potraktowa moja inwestycja?
raf123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 28 lip 2007, 21:07

Będąc właścicielem 1/4 nieruchomości rozpocząłem rozbudowę istniejącego budynku mieszkalnego zgodnie z projektem budowlanym. Obecnie toczy się sprawa spadkowa po zmarłej siostrze, która była rownież właścicielką 1/4 nierchomości. Właścicielką 1/2 nieruchomości jest moja matka. Nadmieniam, że nie była zniesiona współwłasność. Jak wg. prawa spadkowego zostanie potraktowa moja inwestycja?

Masz ewentualnie prawo do starania sie o zwrot poniesionych nakładów przy znoszeniu współwłasności. Natomiast przy złej woli współwłaścicieli inwestycje na współwłasności wchodza w jej skład
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: współwłasność budynku a remont

Postprzez kinia89 » Wt, 28 wrz 2021, 12:48

Skoro planujecie remont, to warto powoli też rozglądnąć się za różnymi materiały wykończeniowymi. Jak chodzi o takie materiały bardziej dekoracyjne to tutaj poszłabym w kierunku firmy https://alkampolska.pl , ponieważ oni mają naprawdę szeroki wybór w sztukaterii.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości