Problem z rejestracja samochodu - POMOCY

fundusze unijne, rynki pracy w UE, prawa obywateli Unii, swoboda przepływu osób, usług, towarów, przedsiębiorczości, strefa euro, Schengen, skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich Unii Europejskiej

Problem z rejestracja samochodu - POMOCY

Postprzez pluszaq » Pt, 20 lip 2007, 22:02

Opis sprawy:

Kupiłem samochód sprowadzony z niemiec do polski przez człowieka, który na stałe mieszka w Berlinie, a w weekendy przyjezdza do kraju z samochodami i tu je sprzedaje. Umowa byla podpisana w kraju ale na umowie wpisany byl Berlin. Schody zaczely sie w UC. Pan od razu na wstepie stwierdzil ze to nie ja przekroczylem granice i musze pisac oswiadczenie wjakich okolicznosciach nabylem auto, oczywiscie zeznanie pod grozba kary za falszywe zeznania. Nie znajac procedur i przepisow do konca zeznalem ze auto kupilem w kraju a nie jak to w umowie jest wpisane w Berlinie ( i to byl najwiekszy blad). Pan stwierdzil ze sprawe wyjasnimy i wyprostujemy i nie bedzie problemu. Oczywiscie dostalem odmowe wydania zaswiadczenia o zaplaceniu akcyzy od zakupu wewnatrz wspolnotowego, otrzymalem tez decyzje o zobowiazaniu w podatku akcyzowym od posiadanego samochodu. Polecono mi abym zaplacil to zobowiazanie.
W US dostalem bez problemu VAT-25. Dzisiaj, kiedy udalem sie do wydzialu rejestracji aut dowiedzialem sie, ze prawdopodobnie nie bede mogl auta zarejestrowac bo sa rozbieznosci i oni nie wiedza co w takiej sytuacji zrobic, ale ostateczna decyzje ma podjac dyrektor wydzialu. Zlozylem wniosek o rejestracje do dyrektora i kazano mi czekac do 30 dni na zakonczenie postepowania wyjasniajacego.

Moje pytanie brzmi: czy wogole bede mogl taki samochod zarejestrowac? na czym polega takie postapowanie wyjasniajace i co jest w takim postepowaniu sprawdzane?
A moze poprostu sprzedac to auto i pozbyc sie problemu z glowy?
pluszaq
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pluszaq » So, 21 lip 2007, 21:21

Czy sprawa jest tak beznadziejnie zagmatwana , ze nikt nie potrafi mi odpowiedziec doradzic?? POMOZCIE
pluszaq
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 21 lip 2007, 22:07

To nie moja branza wiec wiele nie powiem. Na pewno nie próbuj nawet sprzedawać samochodu!!
Poczekaj cierpliwie na decyzje dyrekcji, 30 dni to nie tak wiele. Nie zrobiłeś nic strasznego i z całą pewnością samochód zarejestrujesz bez wiekszych kłopotów (jakies dodatkowe oswiadczenie lub inne duperele wymyślą i na tym się skończy. No może jeszcze każą byś ich zasilił nieco gotówką za tę dodatkową decyzję:) ale nie bedzie to wielka kwota). Cierpliwości
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo wspólnotowe Unii Europejskiej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron