w jakiej sytuacji ojciec może zabrać matce dziecko

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

w jakiej sytuacji ojciec może zabrać matce dziecko

Postprzez monika26 » Pn, 25 cze 2007, 21:42

ojciec dziecka jak jeszcze mieszkalismy razem cały czas straszył mnie że odbierze mi dziecko, bo nie pracuje i nie mam go z czego utrzymać. Zamierzam iść do pracy ale dziecko jest trochę za małe, myślę że tak za dwa miesiace zacznę sie poważnie rozgladać za pracą. obecnie od kilku dni mieszkam u rodziców z dzieckiem i to oni do czasu dostania alimentów bedą nas utrzymywać. Czy ojciec dziecka ma rację mówiąc mi że sąd może odebrać mi dziecko tylko dlatego że nie mam własnych dochodów?
monika26
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 25 cze 2007, 21:52

Tylko dlatego na pewno nie, szczególnie gdy rodzice Twoi zadeklarują pomoc. Sprawy te są bardzo skomplikowane i cięzko jednoznacznie odpowiedzieć. Praktyka w Polsce jest jednak taka, że niezwykle rzadko dziecko jest przyznawane do opieki ojcu. Decydujące jest z pewnoscią badane przywiązanie dziecka do któregoś z rodziców. Jeżeli jest bardzo mocno emocjonalnie zwiazane z ojcem, a z matką nie to zagrozenie jest spore. W innych wypadkach raczej to sie nie zdaza. Pomijam patologie bo chyba tu nie wchodzą w rachubę?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez monika26 » Pn, 25 cze 2007, 22:01

jak mieszkaliśmy razem dzieckiem caly czas ja się zajmowałam, a on tylko wtedy kiedy go poprosiłam albo mu go zaniosłam do pokoju. Nie wiem czy sąd będzie w stanie określic do kogo dziecko jest bardziej przywiazane bo synuś jest jeszcze malutki-ma dopiero 4 miesiace. Ojciec dziecka lubi nadużywać alkoholu i wtedy robić awantury. Poprzednim razem jak od niego odeszłam z dzieckiem było to samo- był pijany, zrobił awanturę wszystkim w domu no i wezwałam policję, wiec gdzieś na policji musza to mieć zapisane. Policja nic mu nie zrobiła, bo był potulny i zobowiazał się juz wiecej żadnej awantury nie robić. Wytrzymał bez picia przeszło dwa miesiace, no i zaczęło sie od początku, dlatego odeszłam poraz tzreci i ostatni. Ale wydaje mi się że za dzieckiem jest, chociaż nie umie tego okazać. Jednak denerwuje mnie to że dzieckiem najbardziej interesuje sie jak jest pod wpływem alkoholu.
monika26
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 25 cze 2007, 22:13

A wiec mozesz byc calkowicie spokojna. A u 4 miesiecznego dziecka rowniez mozna to stwierdzic. Poza tym sadze, ze to takie (dosc czeste) gadanie i o prawa do opieki nad dzieckiem wogole nie bedzie walczyl
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez monika26 » Pn, 25 cze 2007, 22:21

Dzięki za odpowiedź. Teraz w tej kwestii bede już spokojniejsza. Pozdrawiam
monika26
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron