wymeldowanie z mieszkania komunalnego

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

wymeldowanie z mieszkania komunalnego

Postprzez becik » Pt, 15 cze 2007, 12:38

Witam.
Na jakiej podstawie i jak można argumentować unieważnienie zameldowania kogoś w lokalu komunalnym.
Czy może zrobić to osoba posiadająca tytuł prawny do lokalu, ale nie będąca najemcą?
Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.
Nie ukrywam, że liczę na pomoc SHUEHOS-a i KIER_AS-a. Ostatnio bardzo mi pomogli.
becik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 15 cze 2007, 21:53

Istotne jest czy osoba ta faktycznie zamieszkuje czy tylko jest zameldowana. Jeżeli nie zamieszkuje sprawa jest w miarę prosta. W urzędzie wnosisz o wymeldowanie własnie z tej przyczyny. Zostanie wszczete postępowanie (sprawdzanie głównie przez dzielnicowego czy rzeczywiscie nie zamieszkuje). Wysyłane jest tez do tej osoby wezwanie do złożenia wyjaśnień, na oficjalny jaj adres. Gdy niezamieszkiwanie potwierdzi się, a osoba nie złoży wyjaśnień to sprawa załatwiona.
Gorzej gdy zamieszkuje. Tu juz tylko nakaz eksmisji - o ile sa ku temu podstawy.
Tyle na ten temat wiem, ale to nie moja "specjalność"
Może inni uzupełnią ta wiedze
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 15 cze 2007, 23:22

Aha. Rozumie ze posiadasz tytuł prawny do mieszkania? Mozesz wyjasnić na czym on polega?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez becik » Pt, 15 cze 2007, 23:45

Aha. Rozumie ze posiadasz tytuł prawny do mieszkania? Mozesz wyjasnić na czym on polega?

Nie jestem najemcą, ale jestem na decyzji przyznania lokalu i umowie podpisanej przez najemcę kolalu.
becik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez becik » Pt, 15 cze 2007, 23:52

Staram się o status współnajemcy. Sprawa jest w sądzie. Obecny najemca nie jest w stanie samodzielnie podejmować decyzji z uwagi na chorobę. Chcę ten meldunek na tej właśnie podstawie unieważnić. Tylko jak?Od czego zacząć?
becik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 16 cze 2007, 00:49

Osoba która nie została ubezwłasnowolniona nie jest w swietle prawa pozbawioną możliwosci samodzielnych decyzji. Ale! Jezeli ktokolwiek wykożystał jej stan dla osiągniecia kożyści i jeżeli jestes w stanie udowodnić, że w momencie składania podpisu np pod meldunkiem była tego nieswiadoma to jest to sprawa dla prokuratora. Jednakże wiem z życia że udowodnienie wstecz braku możliwosci swiadomego działania jest BARDZO trudne. No ale skoro piszesz że jest to udokumentowane medycznie. Idąc tym torem dalej, nabycie czegokolwiek w drodze przestepstwa jest prawnie nieskuteczne. To luzne myśli, sprawa skomplikowana i bardzo mało mi znana (tyle co opisałes, w dodatku jest to punkt widzenia jednej strony) ale może coś z tych myśli złożysz. Skoro sprawa juz jest w Sadzie to warto przytoczyć te argumenty. Miałem przypadek gdy ktoś posługiwał sie w sadzie pełnomocnictwem pani "a". W trakcie procesu pełnomocnik wygadał sie ze obecnie pani "a" utraciła kontakt a rzeczywistoscią. Sędzia zagroził pełnomocnikowi prokuratorem, i zarzadził przesłuchanie pani "a" w miejscu zamieszkania. Jesli sie potwierdzi pełnomocnik bedzie miał kłopoty a podjęte przez niego decyzje zostana uniewaznione
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez becik » So, 16 cze 2007, 12:42

Dziękuję za pomoc.
Wysłałam prywatną wiadomość z wyjaśnieniem sprawy, bo wszystko nie jest tematem na forum.
Pozdrawiam i proszę o radę.
becik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron