jak wypisać bank z hipoteki ???

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

jak wypisać bank z hipoteki ???

Postprzez Art21 » Wt, 22 maja 2007, 22:01

Mam na hipotece bank w którym brałem kredyt, bank sprzedał moja wierzytelność jakiejś firmie, mam na to dwa zaświadczenia od prezesa banku, po 2 miesiącach napisał mi jednak pan prezes, że jednak nie sprzedał i nie chce wypisac się z hipoteki, bo kupujacy moja wierzytelność nie dopełnił jakichs ustaleń, chcę iść z tym do sądu, złozyć pozew o wypisanie, jak to zrobić??? myślę, że prezes powinien już teraz dochodzić zapłaty od firmy, która złozyła akces chęci zakupu i podpisała z bankiem umowę. to że jej nie dotrzymała nie jest zawinione przeze mnie. proszę o pomoc !!! jak usunąć bank z hipoteki??? esubarue@onet.pl
Art21
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 22 maja 2007, 23:32

skoro do skutecznej sprzedaży nie doszło to o zwolnieniu hipoteki nie ma mowy. Aby wiedzieć czy kupiec wierzytelności miał prawo wycofac sie z transakcji trzebaby przeczytać ich umowę. Z doświadczenia wiem, że firmy skupujące wierzytelności zawierają w umowie możliwość wycofania się z kupna. A poza tym. Jaka dla Ciebie różnica kto zajmuje hipotekę tzn bank czy też nowy nabywca?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 23 maja 2007, 12:47

Zgodnie z art. 509 § 2 kc, wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, a więc i hipoteka. Gdyby zatem doszło do skutecznej sprzedaży wierzytelności, nie oznaczałoby to wygaśnięcia hipoteki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron