alimenty płacone dla matki, mimo iż dziecko jest z ojcem

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

alimenty płacone dla matki, mimo iż dziecko jest z ojcem

Postprzez bigmac » Śr, 21 mar 2007, 14:11

Witam. Moja była zostawiła mi dziecka a sama uciekła do Australii. Komornik zabiera mi z pensji alimenty 800 zł i wysyła jej na konto. Ona te pieniądze zabiera i nie oddaje bo twierdzi że sąd przyznał je jej. Zresztą nie mam z nią w tej chwili kontaktu. Czy jest jakieś rozwiązanie tej sparwy aby alimenty te wracały do córki? Może można sie dogadać z komornikiem?? Córka ma 16 lat, więc nie jest pełnoletnia. Gdy sprawę oddam do sądu to bedzie ciągnęła się latami to lepiej chyba poczekać do pełnoletności dziecka. Już sam nie wiem co mam zrobić. Może babcia dziecka powinna pogadać z komornikiem? Zależy mi aby alimenty zostały utrzymane, tzn chcę je płacić na dziecko zgodnie z wyrokiem, jednak chcę aby były dla dziecka a nie dla jego matki. Bardzo proszę o poradę.
bigmac
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Mateusz_001 » Śr, 21 mar 2007, 22:48

Radzę jednak skierować sprawę do sądu. Jeżeli dziecko z Tobą przebywa, to nie widzę powodu, żeby pieniądze, które są na dziecko zabierała matka. Poza tym możesz starać sie również o zwrot niesłusznie pobranych pieniędzy przez matkę.
Mateusz_001
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron