koszty komornicze

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

koszty komornicze

Postprzez tomaszeka » Wt, 20 lut 2007, 17:19

Witam Państwa
Mam taki dylemat.
Miałem do zapłacenia karę 100 zł grzywny wyznaczoną przez Sąd.Termin to 30 dni od daty otrzymania pisma z Sądu.Wypadło to na same święta i nie zapłaciłem.Zapłaciłem tą grzywnę 15 stycznia,czyli jakieś 2-3 tygodnie po terminie w kasie Sądu. 20.02.2007 otrzymałem pismo od Pana komornika, mówiące iż 17 stycznia wpłynęło pismo z Sądu do kancelarii komornika o umorzenie przedmiotowej egzekucji podając,iż dłużnik uregulował należność w kwocie 100 zł.
Natomiast Pan komornik ustalił sobie koszty egzekucji w wysokości 197,72 zł.
Zastanawiam się za co ?, nic nie zrobił,nie powiadomił mnie,nie był u mnie a chce tak horrendalną kwotę.Sąd przyznał grzywnę 100 zł ponieważ moje zarobki to 800-1000 zł z czego opłacam alimenty w wyskokości 530 zł.A tu mam zapłacić za nic prawie 200 zł.Czy mogę się odwołać,do kogo,czy komornik może pobierać tak wysokie koszty nie robiąc nic,chyba koszty powinny być naliczane od jakiejś podstawy.Czy mozna ubiegać się o zmniejszenie kosztów,lub o ich anulowanie.
Dziekuję i pozdrawiam
ps skarga na postanowienie to 7 dni od daty otrzymania pisma do Sądu Rejonowego.
tomaszeka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Irena01 » Cz, 22 lut 2007, 12:04

chyba trzeba wnieść powództwo przeciw egzekucyjne ,ze
grzywna była zapłacona.
Skarga na komornika nic nie da bo należność dla niego
jest niestety prawidłowo naliczona bo to jest najniższa opłata
egzekucyjna ,ustala się na podstawie przeciętnego wynagrodzenia
miesięcznego 1/10 i sąd może odrzucić,a poza tym wniesienie
powództwa będzie tańsze niż skarga na komornika.
Irena01
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez tomaszeka » Cz, 22 lut 2007, 15:47

Zapłaciłem w kasie sądu,jednak po terminie około 3 tygodnie.W tym czasie komornik dostał egzekucję i zaraz po kilku dniach wstrzymanie egzekucji.Może nawet na drugi dzień.Więc chodzi mi o to tylko,czy jesli nie zrobił nic w tej sprawie,to czy może żądać kosztów i za co te koszty.Chory kraj,kto zarabia 2 tyś zł w moich okolicach,nie wiem,średnia to 400-800 zł.Takie są zarobki.
tomaszeka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron