Alimenty na była żonę!!!!

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Alimenty na była żonę!!!!

Postprzez sebian43 » Pn, 19 lut 2007, 14:55

Witam wszystkich cieplo.
Mam pytanie i prosbe o porady w jednym.
Moja byla zona zalozyla mi sprawe o alimenty na siebie ,na siebie nie na dziecko.
Nasz rozwod zostal orzekniety bez wskazania winy jakiegokolwiek wspolmalzonka.
Alimenty place na corke dodatkowo w 2006 roku wydalem na moja corke prawie 2 tys zl. Wszystko mam na rachunkach.
Jednak teraz z moja narzeczona zyjemy za granica,poniewaz ona dostala prace a ja wyjechalem z nia dla towarzystwa.
Mam rente jedyne zrodlo utrzymania .
Czy jest to mozliwe ze byla zona moze dostac na siebie alimenty.
Przeciez z godnie z prawem jest to juz obca dla mnie osoba.
sebian43
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Aletka » Pn, 19 lut 2007, 15:53

Witam,
w przypadku braku orzekania winy podczas rozwodu obojgu małzonkom przysługuje prawo ubiegania sie o alimenty od drugiego jesli znalazło się w niedostatku, prawo to przysluguje przez okres 5 lat od chwili orzekniecia rozwodu. Wazny jest tu element znalezienia sie w niedostatku, bądz brak możliwości utrzymania się. wszystko jest dokładnie opisane w kodeksie rodzinnym
Aletka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 19 lut 2007, 17:02

Wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji znalazła się żona w wyniku rozwodu (a w szczególności, czy popadła w niedostatek, czyli stan w którym własnymi siłami nie jest w stanie zaspokoić swych podstawowych potrzeb) oraz od tego czy od rozwodu minęło 5 lat.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości