jak rozłożyć dwie kary grzywny

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

jak rozłożyć dwie kary grzywny

Postprzez darekrut3 » Pn, 12 lut 2007, 13:05

Witam
Na pewno jest to pytanie notorycznie powtarzające się ale mimo to,że szukałem odpowiedzi nie znalazłem i bardzo proszę o pomoc. Otóż, otrzymałem dwa wyroki i dwie grzywny za czyny popełnione, oczywiście każdy z osobna tj.
1. o czyn z art.178a §1kk i tu oprócz kary wymierzono mi również grzywnę w wysokości 50 stawek dziennych jedna stawka wynosi 40 zł.

2. drugi wyrok tj za PG o czyn z art.271§3kk, tu wystawiłem zaświadczenie o zarobkach znajomemu i w głupi sposób wpadł w sklepie bo chciał coś na raty,zaczął kręcić , a ja jestem niby współwinny w wyłudzeniu kredytu. Tutaj zgodziłem się na samo ukaranie ale prokurator i tak swoje zrobił, dostałem 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i karę grzywny w wysokości 30 stawek po20 zł. W jednej jak i w drugiej sprawie nie ponoszę kosztów sądowy.
Sytuacja moja jest bardzo trudno ponieważ moje dochody wynoszą 1400 zł netto i jestem emerytem ale z tego mam potrącane automatycznie 800 zł alimenty, a poza tym komornik zabiera mi dwie raty po 134zł razem 268zł, bank około 200zł spłata kredytu no i opłata PZU 40zł. Tak że zostaje mi wielkie śmiechu warte.
Nie wiem w jaki sposób mam sobie poradzić i napisać wnioski żeby miało to ręce i nogi, a niestety czas goni. Dlatego bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
darekrut3
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 12 lut 2007, 13:14

Aby rozłożyć te dwie grzywny na raty musisz złożyć dwa wnioski, w których postarać się musisz przekonać Sąd o swojej złej sytuacji materialnej, możesz załączać na potwierdzenie tych okoliczności dowody (np. odcinek ostatniego przekazu z ZUS/ KRUS).

Koszty ściągnięcia grzywien przez komornika wyniosą ok. 500 zł (opłata egzekucyjna) więc lepiej złóż wnioski przed upływem terminu określonego w wezwaniu do zapłaty otrzymanym z Sądu. ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez darekrut3 » Pn, 12 lut 2007, 13:36

Dzięki za podpowiedź
darekrut3
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez darekrut3 » Cz, 15 lut 2007, 14:55

Witam
Chciałem bardzo serdecznie podziękować za radę i podpowiedź.w poniedziałek złożyłem pismo do sądu a dzisiaj otrzymałem odpowiedź.Grzywnę zasądzoną w wysokości 2000zł rozłozył mi na 24 msc. co daje miesięcznie po 83 zł każda,a ta druga 600zł na 12msc po 50zł każda i to jest juz bardzo dobrze.

Dziękuję
Pozdrawiam
Darek
darekrut3
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron