Zaległości wobec ZUS i Urzędu Skarbowego.

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

Zaległości wobec ZUS i Urzędu Skarbowego.

Postprzez mirolo » Cz, 1 lut 2007, 20:06

Naczelnik Urzędu Skarbowego wystawił zajęcie mojego wynagrodzenia za pracę na podstawie tytułów wykonawczych z 2001. Są to zaległości wobec ZUS i US (VAT). Firmę zlikwidowałem w 2001r i zostały zaległości.
Czy te należności się nie przedawniły?
Nie było żadnych czynności do tej pory po za rozliczeniem nadpłaty podatku.
Do kogo kierować odwołanie.
Obecnie mam zasądzone alimenty w wysokości 1200 zł, a zarabiam netto 1400 zł.
Co będzie lepsze wystąpić o przedawnienie czy umorzenie należności?
Jeżeli wystąpię o przedawnienie i otrzymam odpowiedź odmowną czy mogę wystąpić o umorzenie i odwrotnie.
Proszę o pomoc.
mirolo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Smerfus » Cz, 1 lut 2007, 20:33

"Naczelnik Urzędu Skarbowego wystawił zajęcie mojego wynagrodzenia za pracę na podstawie tytułów wykonawczych z 2001"
"Nie było żadnych czynności do tej pory po za rozliczeniem nadpłaty podatku."

Czyli podatek zapłaciłeś?
Tylko złodzieje z ZUS chcą kapuche
Smerfus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pt, 2 lut 2007, 09:20

Naczelnik Urzędu Skarbowego wystawił zajęcie mojego wynagrodzenia za pracę na podstawie tytułów wykonawczych z 2001.


Zus się nie przedawnił.
(vat prawdopodobnie również nie)

Na jakiej pdst. wystawiono tytuł z tyt. podatku vat ? Z deklaracji coś wynikało (z których-rok), dodatkowe zobowiązanie ? Kiedy otrzymałeś tytuł wykonawczy ? I kiedy weszli ci na wynagrodzenie ?
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron