ważność decyzji administracyjnej

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

ważność decyzji administracyjnej

Postprzez kuba » Pn, 25 gru 2006, 09:42

mam wielki problem, zostałem zawieszony w czynnościach służbowych ( jako policjant) dostałem rozkaz personalny o zawieszeniu mnie przez mojego Komendanta w formie decyzji administracyjnej. W tej decyzji jest błąd a mianowicie jest napisane że zostałem zawieszony w czynnościach służbowych od dnia 21.12.2006 do dnia 20.03. 2006, tak więc mój komendant zawiesił mnie na 9 miesięcy do tyłu. w związku z powyższym moje pytanie jest następujące, czy taka decyzja ma moc prawną, jeżeli tak to jak można to podważyć, jeżeli nie ma mocy prawnej to czy faktycznie nie jestem zawieszony?
zdzięki za pomoc
kuba
kuba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 25 gru 2006, 11:17

czy taka decyzja ma moc prawną


Jeżeli ten bląd w dacie to jedyna wada decyzji to jest zapewne ważna.
Zły rok w terminie zawieszenia jest tylko i wyłącznie oczywistą omyłką pisarską, którą należy sprostować (a komendant może tego sprostowania dokonać praktycznie w każdej chwili).
Omyłka jest oczywista, gdyż oczywiste jest, że okres zawieszenia nie może biec wstecz.

jeżeli tak to jak można to podważyć


Co do zasady, każdą decyzję organu I instancji można zaskarżyć do organu II instancji w przewidzianym prawem terminie. Ale aby odwołanie miało sens należałoby w nim powołać się na coś więcej niż omyłka pisarska.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

decyzja

Postprzez kuba » Pn, 25 gru 2006, 16:57

mam jeszcze jedno pytanie , czy można wręczyć decyzję o zawieszeniu osobie, która przebywa w szpitalu? ( jest na zwolnieniu L-4)
kuba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 26 gru 2006, 01:05

mam jeszcze jedno pytanie , czy można wręczyć decyzję o zawieszeniu osobie, która przebywa w szpitalu? ( jest na zwolnieniu L-4)


W tej chwili nie przychodzi mi do głowy nic co by takie doręczenie wykluczało.

Natomiast pobyt w szpitalu może być istotny przy składaniu ewentualnego odwołania od decyzji (może usprawiedliwiać przekroczenie ustawowego terminu do złożenia odwołania, uzasadniając wniosek o przywrócenie tego terminu w razie jego przekroczenia)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron