Usunięcie moich danych z BIK

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Usunięcie moich danych z BIK

Postprzez olakb » Cz, 14 gru 2006, 12:43

Witam, proszę o pomoc- mam pytanie dot. umieszczenia danych osobowych w krajowym rejestrze dłużników, BIK itp. Zobowiązanie z tyt. przedwczesnego rozwiązania umowy z operatorem sieci komórkowej przedawniło się w 2004 roku (zasięgnęłam porady prawnej w tej sprawie potwierdzającej przedawnienie zobowiązania). Powiadomiłam o tym firmę windykacyjną próbującą ściągnąć przedmiotowe zadłużenie, podając wszystkie otrzymane od prawnika paragrafy (podstawe prawną). Firma ta zaprzestała windykacji, straszenia sądem, powiadomiła mnie natomiast że mimo przedawnienia roszczenia umieści moje dane w krajowym rejestrze dłużników i Bankowej Informacji Kredytowej. Czy firma ta może to zrobić pomimo przedawnienia zobowiązania? Jak będę mógł te dane usunąć?
olakb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron