Sprzedawanie na allegro

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Sprzedawanie na allegro

Postprzez Adi714 » So, 4 lis 2006, 19:31

siemka, i sorka że nie przeczytalem wszystkiego i nie upewnilem sie czy jest juz taki temat ale spieszy mi się tak więc sprawa dotyczy sprzedawania pewnego Anime (Dragon Ball) na allegro. Wiem że to jest piractwo ale gdzieś wyczytałem coś takiego "Dragon Ball nie jest anime licencjonowaną w polsce tak więc rozprowadzanie go jest legalne" i chciałem żeby mi ktoś powiedział czy to prawda. Z góry dziękuje
Adi714
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 4 lis 2006, 22:37

Wiem że to jest piractwo


Myślę że dobrze wiesz
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Adi714 » So, 4 lis 2006, 23:13

ale chodzi o to że na tą Anime nie ma licencji na puszczanie w telewizji w polsce i chcialem się tylko dowiedzieć czy jest również legalne rozprowadzanie skoro nie ma na niej licencji
Adi714
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 4 lis 2006, 23:41

Co do zasady (bo są wyjątki) jeśli nie masz licencji (czy zgody lub uprawnienia w innej postaci) od własciciela praw autorskich do filmu na rozpowszechnianie go w Polsce to rozprowadzanie takie jest nielegalne.

Nie jestem specem od praw autorskich ale nie sądzę by w sprawie, o której piszesz występowały jakiekolwiek wyjątki czyniące rozpowszechnianie filmu bez stosownego uprawnienia legalnym.

Skoro właściciel praw do filmu nie dał Ci prawa do rozpowszechniania go w Polsce to rozprowadzając go naruszasz wg mnie jego prawa autorskie.

A jeśli nikt nie ma licencji na rozprowadzanie tego w Polsce to oznacza że nikt nie może tego w Polsce legalnie sprzedawać, a nie że wolno to robić każdemu.

Zwrócę jeszcze uwagę, że w moim rozumieniu czym innym jest rozpowszechnianie utworu a czym innym odsprzedanie komuś własnego - kupionego wcześniej legalnie - egzemplarza filmu.

Na marginesie fragment ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

"Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram,
wideogram lub nadanie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron