• Porady prawne
Euro-tax.pl

gry playstation w cafejce internetowej

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

gry playstation w cafejce internetowej

Postprzez sphinx » Wt, 12 mar 2002, 18:16

Witam Grupowiczów!
mam zamiar w kafejce internetowej wstawić kilka stanowiski z grami playstation czy ktoś z Grupowiczów mógłby udzielić informacji czy jest to zgodne z prawem i czy trzeba spełnic jakieś dodatkowe wymogi, bo w tym temacie jestem zupełnie "zielony"
z góry dziękuję
pozdrawiam
Jarek [sphinx]
sphinx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 12 mar 2002, 20:11

mam zamiar w kafejce internetowej wstawić kilka stanowiski z grami playstation


Co to są gry playstation ??
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez sphinx » Śr, 13 mar 2002, 09:33

Przepraszam za nieprecyzyjne stwierdzenie
chodzi mi o wstawienie do kafejki kilku konsol playstation na których klienci będa mogli grać w gry (np wyścigi samochodowe itp.)
sphinx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Tomek_O » Śr, 13 mar 2002, 10:37

Rozumiem, że nie wprowadzisz żadnych nagród pieniężnych, czy rzeczowych, ani żadnych innych "bonusów" z tytułu wygrania którejś z tych gier przez klienta. Jeżeli mam rację, to moim zdaniem nie musisz spełniać żadnych specjalnych warunków, aby te gry wprowadzić. Sprawdź tylko, co wpisałeś w zakresie swojej działalności we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej - jeżeli jest tam mowa tylko o tym, co świadczy typowa kawiarenka internetowa, to powinieneś dokonać zmiany (rozszerzenia) wpisu.

Tomek
Tomek_O
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez sphinx » Śr, 13 mar 2002, 13:12

cytuję:
Rozumiem, że nie wprowadzisz żadnych nagród pieniężnych, czy rzeczowych, ani żadnych innych "bonusów" z tytułu wygrania którejś z tych gier przez klienta.

tak dokładnie o to mi chodzi; klient przychodzi płaci opłate za np. godzine korzystania z konsoli do gry i gra przez nia przez godzinę, lub np gra z ząsiadem obok - gry moga być podobnie jak komputery połączone w sieć; klient nie otrzymuje zadnych nagród ani tym podobnych rzeczy, płaci tylko za morzliwość korzystania z urządzenia.

dzięki za odpowiedź
sphinx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez sphinx » Śr, 13 mar 2002, 13:14

PS. sorry za błąd ort.
sphinx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » Śr, 13 mar 2002, 14:44

klient nie otrzymuje zadnych nagród ani tym podobnych rzeczy, płaci tylko za morzliwość korzystania z urządzenia.

Jeżeli faktycznie nie "otrzymuje" żadnej korzyści (np. możliwości przejścia do wyższego poziomu, przedłużenia czasu grania lub innych) to tak jak powiedział Tomek.
Jeżeli klient "otrzymuje" jakąkolwiek korzyść - ustawa z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach (Dz. U. z 1998 r. Nr 102, poz. 650 ze zmianami).
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Śr, 13 mar 2002, 14:49

Mała uwaga:
o ile ja się orientuję (w PSX raczej mało), to wykorzystywanie konsol dozwolone jest wyłącznie w celach niekomercyjnych. Inne zastosowania wymagają zgody producenta (Sony).
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron