Wyrok sprzeczny z prawem - co dalej?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Wyrok sprzeczny z prawem - co dalej?

Postprzez Leewang » Wt, 19 wrz 2006, 14:41

Witam.

Mam prawomocny wyrok sądu, ponieważ adwokaci z mojego rejonu nie chcieli napisać kasacji, aby nie narażać się znajomej sędzinie. Wyrok jest sprzeczny z obowiązującym prawem.

Co dalej ? Gdzie go przesłać aby pokazać sposób funkcjonowania naszego prawa.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Leewang
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Cz, 21 wrz 2006, 09:34

Witam.

Mam prawomocny wyrok sądu, ponieważ adwokaci z mojego rejonu nie chcieli napisać kasacji, aby nie narażać się znajomej sędzinie.


Brzmi to niestety jak wypowiedź typowego pieniacza z poczuciem krzywdy. Jestem na 100% przekonany, że "obawa przed narażaniem się znajomej sędzinie" nie była powodem odmowy sporządzenia kasacji.

Wyrok jest sprzeczny z obowiązującym prawem.


Ponieważ?

Co dalej ? Gdzie go przesłać aby pokazać sposób funkcjonowania naszego prawa.


Najlepiej do ministra zero.

Tak na marginesie - wyrok jest prawomocny bez względu na to, czy adwokaci wnieśli kasację, czy nie. Kasacja jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia przysługującym od prawomocnego orzeczenia sądu II instancji.
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Leewang » Cz, 21 wrz 2006, 21:19

Sąd oddalił pozew o zasądzenie wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy (błędne wysłanie na emeryturę z winy zakładu pracy - szkoły). W uzasadnieniu sąd stwierdził, że powód wykazał "brak gotowości do świadczenia pracy". Problem w tym, że żaden sąd nie wydał orzeczenia o przywrócenie powoda do pracy, które staje się wiążące z chwilą uprawomocnienia się wyroku. Dopiero wtedy zgodnie z art. 48 k.p. pracownik powinien zgłosić swoją gotowość do niezwłocznego podjęcia pracy w terminie 7 dniowym. Termin ów biegnie od momentu uprawomocnienia się orzeczenia. W przypadku powoda taki fakt nie miał miejsca.
Leewang
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Leewang » So, 30 wrz 2006, 21:10

Pomoze ktos w tej sprawie ?
Leewang
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 30 wrz 2006, 23:13

Kasacja nie w każdej sprawie przysługuje.

Jaka była wartość przedmiotu zaskarżenia w tej sprawie?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Aristo2 » Wt, 10 paź 2006, 17:45

Witam
1 . Może skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia?

2. Skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o wniesienie skargi kasacyjnej.

Czy masz na piśmie odmowę adwokata lub r. prawnego do wniesienia skargi kasacyjnej, np. z powodu braku podstaw lub innych ?

Czy byłeś reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika przed sądem I lub II instancji, oraz - jeśli tak to - czy był z wyboru czy z urzędu?

pozdrawiam
Janek
Aristo2
 


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości