niewypłacenie wynagrodzenia

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

niewypłacenie wynagrodzenia

Postprzez bibus » Pn, 2 paź 2006, 22:23

Witam, mam problem związany z pracodawca, który nie wypłacił mi ustalonego przed rozpoczęciem pracy wynagrodzenia.

Własciciel firmy remontowo-budowlanej zlecił mi wraz z jego pracownkiem remont mieszkania. Nadmieniam, że w czasie uzgadniania warunków- równiez wypłaty, byłem niepełnoletni.Pełnoletniość nabyłem w czasie wykonywania pracy. Zatrudnił mnie "na czarno". W trakcie wykonywania robót wypłacił mi 1/3 ustalonego wynagrodzenia. Po zakończeniu pracy nic więcej nie dopłacił, stwierdzając, że wynagrodzenie obciął, ponieważ nie wywiązaliśmy się z terminu. Do dnia dziesiejszego tj. 6 tygodni od zakończenia pracy nie otrzymałem reszty pieniędzy i jak wynika z ostatnio przeprowadzonej z nim rozmowy, więcej nie dostanę. Nie wiem co mogę w mojej sprawie zrobić, aby pozostałą lub chociaż wiekszą część ustalonego ustnie wynagrodzenia otrzymać.

Prosze o pomoc w tej sprawie.
Z Poważaniem Sebastian.
bibus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jamaj » Pt, 6 paź 2006, 11:49

Niestety umowa była prawdopodobnie ustna, w dodatku "na czarno" czyli prawdopodobnie nie były płacone składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i zaliczka na podatek dochodowy.
Tak więc przed sądem pracy będą trudności dowodowe (można ten fakt ustalić także za pomocą świadków) Ale pamiętaj że jesteś zobowiązany od tych kwot zapłacić podatek i składki (razem ok 40%) więc nie wiem czy się to opłaca
jamaj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron