czynsz i spółdzielnia

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

czynsz i spółdzielnia

Postprzez PumaXP » Śr, 9 sie 2006, 14:36

- po śmierci matki i nabyciu spadku (1/2 mieszkanie) do ktróego wyłączny dostęp ma siostra, płaciłem przez okres 3 m-cy połowę czynszu - myślałem ze dobrze robię, po wniesieniu sprawy do sądu przestałem płacić
- doszło do sądowego działu spadku, w którym wniosłem mi.in o zwrot poniesionych nakłdów z tytuł czynszu
-w uzasadnieniu postanowienia sąd ustalił, że wnioskodawca, czyli ja dobrowolnie sumę tę zapłacił, a ponadto uczestniczka ponosiła wszelkie koszty zwiazane z utrzymaniem lokalu po śmierci matki, w tym także czynsz, stąd zdaniem Sądu brak podstaw prawnych do rozliczenia tego nakladu.
- lokal przydzielił siostrze, która ma mi spałcić połowę jego wartości

Czy mogę żadać zwrotu zapłaconego czynszu od spółdzielni?
pozdrawiam
PumaXP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Śr, 9 sie 2006, 17:37

Od spółdzielni to nie, bo niby na jakiej podstawie?
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez eltobiasz » Cz, 10 sie 2006, 17:59

Sorki Puma, ze zawracam Ci głowę. Może czytałeś mój post...? Mam problem z tego samego ogródka- rodzeństwo for ever!!! :) Przepraszam, że zapytam, na jakich warunkach sąd "zarządził" tę spłatę?
eltobiasz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron