• Porady prawne
Euro-tax.pl

zmiana statutu spółdzielni-KRS

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

zmiana statutu spółdzielni-KRS

Postprzez rafal » N, 6 sie 2006, 19:29

witam

problem dotyczy postępowania rejestrowego

zgłosiłem zmiany statutu do KRS , ale w dwóch miejscach nie dostosowałem go do prawa spółdzielczego, a mianowicie, w statucie zastrzegłem że członek spółdzielni może odowłac się do sądu dopiero po wyczerpaniu trybu wewnątrzspółdzielczego. oczywiście taki zapis w statucie jest nieuprawniony w świetle nowelizacji pr.spółdz. mój błąd.
sąd postanowieniem wezwa mnie do uzupełnienia braków wniosku o wpis do KRS poprzez dostosowanie statutu do przepisu art.32 pr.spółdzielczego wyznaczjąc mi termin 21 dniowy pod rygorem odmowy wpisu.
czy powyższe oznacza, że jezeli nie wywiąze się z postanowienia sądu to sad dokona wpisu jedynie w zakresie w ktorym jest zgodny z pr.spółdzielczym, aw pozostałytm oddali, czy tez wogóle odmowi całości wpisu? jezeli w grę wchodzi ta druga możliwosc to jest to dla mnie klopotliwe i czasochłonne, bowiem bede musiał znowu zwoływac walne zgromadzenie by do uchwalic prawidlowy statut.

rafał
rafal
 

Postprzez Marcin » Wt, 8 sie 2006, 21:00

Praktyka jest różna, ale moim zdaniem nie ma podstaw do oddalenia wniosku w całości, więc prawidłowo uchwalone zmiany sąd powinien zarejestrować.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez rafal » Cz, 10 sie 2006, 23:40

dzięki za odpowiedź Marcinie

rafał
rafal
 


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron