PRZEDAż SERWISU INTERNETOWEGO

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

PRZEDAż SERWISU INTERNETOWEGO

Postprzez MaciejRudnicki » Pt, 2 cze 2006, 08:47

Witam wszystkich, czy ktoś moze mi pomóc??
Mianowicie:
Mam zamiar sprzedać serwis o tematyce turystycznej prosperujący 3 lata, jak mam dokonać jego wyceny, tak aby w przyszłości urząd skarbowy nie oskarżył mnie o zaniżenie jego wartości, oraz abym nie musiał płacić tysięcy złotych podatku, zawyżając jego wartość w obawie przed us ?? ??? Jakie kryteria powinienem wziąć pod uwagę wyceniając go? Jak formalnie powinienem dokonać jego sprzedaży ? Faktura? Umowa sprzedaży praw autorskich ??Jak powinienem rozliczyć się z fiskusem?? Czy dysponuje ktoś szKicem takei jwłasnie umowy sprzedąży?? Czy jest możliwość przekazania takiego serwisu nieodpłatnie?? jakie opodatkowanie sięz tym wiąze??
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
MaciejRudnicki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MaciejRudnicki » Śr, 7 cze 2006, 15:08

Wymyśliem jeszzce jedną możliwosć:
Jesli kupiłem (zleciłem wykonanie) te serwis powiedzmy za 2500pln, czy mogę sprzedać go za taką samą kwotę lub ew. 500pln drożej ???
Co myślicie o takim wyjściu?
MaciejRudnicki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 13 cze 2006, 17:53

Zwykle sprzedaje się za tyle, ile nabywca jest w stanie zapłacić. Jest to cena rynkowa. Jeśli nabywca zapłaci Ci przelewem całą kwotę i będzie ona zgodna z rzeczywistą ceną jaka otrzymasz, to nie masz powodów żeby się obawiać Urzędu Skarbowego.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron