Prawo do zachowku

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Prawo do zachowku

Postprzez laporteki » Cz, 1 cze 2006, 11:23

Brat mojego ojca zmarl w lutym tego roku i zapisal w testamencie 
mieszkanie mojej kuzynce. Poniewaz zmarly brat nie miał dzieci ,
kuzynka zglosila się do mnie o podanie moich danych celem przedłozenia w sadzie. Spadkobiercow jest siedmioro. Moje zapytanie brzmi:
1- czy mozliwe jest podwazenie testamentu
2- czy wypowiedz spadkobiercow w sadzie w sprawie testamentu jest niezbedna
3- czy spadkobiercom nalezy sie tzw.zachowek, jeśli tak to w jakiej
wysokosci.

Kuzynka, ta na ktora zapisano testsment jest corka siostry mojego ojca.

z gory dziekuje za odpowiedz.
laporteki
 

Postprzez kevin » Cz, 1 cze 2006, 11:52

1. próba zawsze
2. jesteś w kręgu ustawowych spadkobierców, sąd wezwie Cię do udziału jako uczestnika - jednak twoja obecność raczej nie będzie obowiązkowa
3. nie
kevin
 

Postprzez laporteki » Cz, 1 cze 2006, 11:53

Kevin, dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.
laporteki
 

Postprzez Dredd » Cz, 1 cze 2006, 18:44

3. nie


Dlaczego nie?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Cz, 1 cze 2006, 21:43

z postu Lapoterki wynika, że spadkodawca nie miał ani małżonka, ani zstępnych, ani rodziców - mylę się?
kevin
 

Postprzez Dredd » Pt, 2 cze 2006, 18:55

z postu Lapoterki wynika, że spadkodawca nie miał ani małżonka, ani zstępnych, ani rodziców - mylę się?


Laporteki nie pisze że spadkodawca nie miał (w momencie śmierci) ani małżonka ani rodziców. Pisze tylko o dzieciach. Przynajmniej ja we wpisie Laporteki nie widzę jasnej informacji o małżonku i rodzicach (a spadkobierców jest siedmioro więc teoretycznie wszystko jest możłiwe ;) Póki co Laporteki nas nie oświeciła, kto to dokładnie jest)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Pt, 2 cze 2006, 21:44

Hej,
w tej sprawie o zachowek nie chodziło o mnie tylko o rodzinę ze strony chłopaka. Wiem że jak już się upewnili że w ogóle coś się należy to sprawę owierzyli adwokatowi. W każdym razie dziękuję bardzo za odpowiedzi. I miłego weekendu życzę :)
laporteki
 

Postprzez kevin » So, 3 cze 2006, 12:06

masz racje Dredd :)

Tak czy siak lapoterce się zachowek nie należy - w tym duchu była moja 1 odpowiedź, chodź faktycznie nie precyzyjna.
kevin
 


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron