chybił trafił w sądzie??

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

chybił trafił w sądzie??

Postprzez shuehos » Pn, 29 maja 2006, 17:41

Pozwana nie odebrała w terminie pisma sądowego,ale jest jeszcze czas
do dni siedmiu lub czteranastu,jak na nie odpowiedzieć(problem,że niewiemy czego one dotyczyło??),CZYLI pozostaje pytanie jak to zrobić ,żeby nie uchybić terminowi,a jednocześnie dowiedzieć się czego ono dotyczyło??????
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Sponsor » Pn, 29 maja 2006, 19:29

Obejrzeć akta sprawy- tam będzie napisane co wysłano.
Kiedyś tak zrobiłem gdy byłem na wakacjach.
Powodzenia.
Sponsor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pn, 29 maja 2006, 20:00

Obejrzeć akta sprawy- tam będzie napisane co wysłano.
Kiedyś tak zrobiłem gdy byłem na wakacjach.
Powodzenia.



Nie będę jechał 350km do Czestochowy,cały czas myślę o zaskarżeniu tego pisma,pisząc np:zażalenie(chcę to zrobić w przeciągu siedmiu dni),pisząc jednie niezgadzam się,a w uzasadnieniu
wskarzę na pocztę, brak własciwego awizowania?????????????
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez marbel » Wt, 30 maja 2006, 00:04

a może zadzwonić? treści pewnie nie podadzą, ale chociaż rodzaj pisma - np. odpis pisma procesowego drugiej strony, wezwanie czy odpis orzeczenia.
Co do zarzutu braku prawidłowej awizacji trudno będzie Ci wytłumaczyć skąd w taki razie wiedziałeś o nadejściu jakiejkolwiek przesyłki z sądu (co może potem podkopać ewentualny wniosek o przyrócenie terminu).
marbel
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Wt, 30 maja 2006, 10:21

Poproś o przefaxowanie. Wbrew pozorom, w niektórych sądach to skutkuje.
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 30 maja 2006, 17:28


Co do zarzutu braku prawidłowej awizacji trudno będzie Ci wytłumaczyć skąd w taki razie wiedziałeś o nadejściu jakiejkolwiek przesyłki z sądu (co może potem podkopać ewentualny wniosek o przyrócenie terminu).



To proste,zawsze proszę panią z poczty,czy jakieś pisma przez przypadek nie zostały odesłane,u mie czesto zdarza się że listonasz potrafi zostawić awizo w innym bloku pod tym samym nr.mieszkania.Niestety kodeks pracy więcej mówi o prawach niż obowiązkach dlatego mamy taki bajzel.Co do wnosku o przywrucenie terminu,to ostanio składałem dwa i skuteczność 100%
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 30 maja 2006, 17:31

Poproś o przefaxowanie. Wbrew pozorom, w niektórych sądach to skutkuje.


No tak, ale ta prośba niczego nie gwarantuje,a tu chodzi o ruch, który przerywa bieg terminu,a jednocześnie pozwoli zasięgnąć informacji o co w tym piśmie chodziło??
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron