• Porady prawne
Euro-tax.pl

Zalanie...

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Zalanie...

Postprzez tuptus38 » Śr, 22 mar 2006, 20:12

Dzień dobry !!
Mój problem przedstawia się w następujący sposób.
Niestety na wskutek wady instalacji CO w moim mieszkaniu zalałem sąsiada. Stało się to podczas remontu . Uznałem ,że jest to moja wina - bo rzeczywiście ewidentnie szkoda powstała na skutek zmian w instalcji CO dokonanych przez moich pracowników - ta kwestia pozostaje bezdyskusyjna.
Sąsiad miał ubezpieczone mieszkanie. Ponieważ miałem kiedyś podobną sytuację, zdawałem sobie sprawe z tego ,że przyjdzie likwidator z ubezpieczalni, spisze protokół z zalania przy mojej obecności w mieszkaniu sąsiada. Tym czasem likwidator nie zawiadomił mnie o tym iż będzie sporządzał protokół. Przyszła do mnie jedynie wycena z wezwaniem do zapłaty.
Wszystko było by ok gdyby w owej wycenie szkód nie powstało wiele niejasności. MIędzy innymi to,że likwidator zalecił wymianę podłogi w kuchni, a zalanie miało miejsce w łazience i przedpokoju - woda w żaden sposób nie mogła by się dostać do kuchni.
I tu zachodzi pytanie???? :!:
Czy obowiązkiem zakładu ubezpieczeń było zawiadomienie mnie o tym iż protokół z zalania będzie sporządzany w mieszkaniu sąsiada ???
Czy powinienem mieć możliwość zobaczenia formy sporządzania protokołu??
Jeżeli tak - to na jakiej podstawie - artykuł ustawy (gdzie ewentualnie szukać informacji na ten temat) ?? :!:

Podejrzewam ,że sąsiad urządził sobie na mój koszt remont , dogadując się z likwidatorem i nie informując mnie o tym iż protokół będzie sporządzany.

ZA ODPOWIEDź Z GóRY DZIęKUJę

POZDRAWIAM
tuptus38
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron