groźby karalne udział w bójce

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

groźby karalne udział w bójce

Postprzez przestraszony » So, 18 mar 2006, 03:24

witam serdecznie!
jestem mocno wystraszony swoja sytuacja.i chcialbym dowiedziec sie co grozi mi w mojej sytuacji.na wstepie moze dokladnie opisze to czego sie obawiam.

1sytuacj.
ktorejs nocy wracalem ze znajomymi nocnym autobusem oczywiscie bylisny pod wplywem alkocholu.jak to czasem bywa wywiazala sie bojka pomiedzy nami i inna grupa.doszla do tego mocna dewastacja autobusu.ludzie z grupy z ktora sie bilismy zglosili zajscie policji.zostalismy zatrzymani.wg.protokolu zostalismy zatrzymani za udzial w bojce oraz dewastacje autobusu.po spedzeniu nocy na dolku zostalismy przewiezieni na komende na ktorej zlozylismy zeznania.nie bylo zadnego rozpoznania przez '"poszkodowanych".od sutuacji minal rok i o sprawie nic nie slychac.

2.sytuacja
pewnej nocy zostalem zatrzymany pod zarzutem grozb karalnych.bylem pod wplywem alkocholu.noc spedzilem na kolskiej a nastyepnie zostalem przewieziony na komende.zostalem przesluchany przyznalem sie.dostalem propozycje przyznania sie do winy.zgodzilem sie.kara to "zawiasy" 2/3 kurator oraz 600 zł grzywny

moje pytania.

1.czy jezeli przekonam osobe wobec ktorej dotyczyly grozby zeby pioszla ze mna na ugode czy jest mozliwosc obejscia wyroku w zawieszeniu?

2.jezeli nie uda mi sie przekonac osoby i dostane zawiasy na ktore wczesniej sie zgodzilem a jednoczesnie dostane zawisay za udzial w bojce czy istanieje mozliwosc ze sad polaczy obydwie sprawy i p[ojde siedziec?

dodam jeszcze jeden fakt.sprawe odnosnie ghrozb karalnych mam w tym tyg.czy jest mozliwosc odwolania przez poszkodowana na sprawie powodztwa?
przestraszony
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 20 mar 2006, 18:45

1.czy jezeli przekonam osobe wobec ktorej dotyczyly grozby zeby pioszla ze mna na ugode czy jest mozliwosc obejscia wyroku w zawieszeniu?

Zależy to od sądu ale sugeruję skorzystanie z instytucji mediacji.
2.jezeli nie uda mi sie przekonac osoby i dostane zawiasy na ktore wczesniej sie zgodzilem a jednoczesnie dostane zawisay za udzial w bojce czy istanieje mozliwosc ze sad polaczy obydwie sprawy i p[ojde siedziec?

Nie pójdziesz siedzieć. Gdyby wsadzali za takie czyny, to tylko siostry miłosierdzia byłyby na wolności ;)
dodam jeszcze jeden fakt.sprawe odnosnie ghrozb karalnych mam w tym tyg.czy jest mozliwosc odwolania przez poszkodowana na sprawie powodztwa?

Nie ma.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron