czy można mnie wymeldowac bez mojej zgody?

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

czy można mnie wymeldowac bez mojej zgody?

Postprzez saramonka » So, 28 sty 2006, 23:38

witam,
otrzymałam pismo z urzędu miasta że na podstawie art 61 k.p.a. (o wszczęciu postępowania), na wniosek prokuratury w moim mieście wszczęto postępowanie zmierzające do wymeldowania mnie z pobytu stałego.
pod niniejszym adresem nie mieszkam od trzech lat. mam tam zarejestrowaną firmę, ale nie ma problemu z korespondencją firmową bowiem jest przekierowana na inny adres.... były mąż twierdzi ze to nie jego sprawka, sam dostał pismo informujące go o wszczeciu postepowania przeciwko mnie, moj meldunek to nasze zaniedbanie wobec czego gdyby chcial bym sie wyprowadziła - poprosiłby o to....
nie byłam jeszcze ze wzgledu na weekend w urzedzie by sprawe wyjasnic i dowiedziec się kto wszczął takie postepowanie.
nie wiem co robic, czy jest jakas linia obrony w tej sprawie. nie przeszkadza nam obecny stan. proszę o pomoc
saramonka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 29 sty 2006, 00:55

Postępowanie zmierza do zniesienia istniejącej fikcji. Skoro tam nie mieszkasz, to należy Cię wymeldować.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez saramonka » N, 29 sty 2006, 01:49

przecież mnóstwo osób ma zameldowanie w miejscu gdzie nie mieszka, nikomu ten stan nie przeszkadza, oprócz urzędu miejskiego.
mam umowę o mieszkanie lokatorskie razem z byłym mężem, jemu ten stan rzeczy nie przeszkadza, więc co ma do tego urząd.
i jaką linię obrony mogę przyjąć.
saramonka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 29 sty 2006, 01:59

przecież mnóstwo osób ma zameldowanie w miejscu gdzie nie mieszka


przecież mnóstwo ludzi na świecie kradnie, oszukuje, nawet gwałci i morduje... ;)

jemu ten stan rzeczy nie przeszkadza, więc co ma do tego urząd.


Urzędowi to przeszkadza bo jest niezgodne z prawem (najprawdopodobniej kwalifikujesz się na karę za wykroczenie) a poza tym w interesie urzedu leży aby ludzie mieli aktualne meldunki.

i jaką linię obrony mogę przyjąć.


Zamieszkać tam gdzie masz meldunek.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 29 sty 2006, 02:03

Zamieszkać tam gdzie masz meldunek.

Albo zameldować się tam, gdzie mieszkasz ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron