Mieszkanie z lokatorem

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez batna » So, 21 sty 2006, 19:46

Mam możliwość kupić w miarę po dobrej cenie niewielkie mieszkanie od starszego człowieka. Jest tylko jeden szkopuł, mianowicie w mieszkaniu jest zameldowany na stałe jego wnuk. Nie mieszka on w tym lokalu, ale też dziadkowi w trybie administracyjnym nie udało sie go wymeldować - odwołał się i Sąd nakazał przywrócenie meldunku. Właściciel jako emeryt, który wyprowadził sie do innego miasta i opóścił mieszkanie rozłączył też wszystkie media: prąd, gaz, wodę. Wnuk z córką jednak nie dają za wygraną. Zastraszają go żądając pieniędzy za wymwldunek. Właściciel jest zdesperowany chce sprzedać mieszkanie.
PYTANIE: Czy jak kupię mieszkanie z zameldowanym lokatorem to mam szansę na jego wymeldowanie? Czy Sąd może nakazać mi jako nowemu właścicielowi podłączenie mediów i wpuszczenie do lokalu wnuka byłego właściciela?
batna
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez Dredd » So, 21 sty 2006, 21:55

A czy wnuk ma jakikolwiek tytuł prawny do mieszkania? (czy jest np. współwłaścicielem?)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez batna » So, 21 sty 2006, 22:43

Jest tylko zameldowany na stałe.
batna
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez Dredd » So, 21 sty 2006, 23:12

Czy jak kupię mieszkanie z zameldowanym lokatorem to mam szansę na jego wymeldowanie?


Jeśli nie ma tytułu prawnego do mieszkania i w nim faktycznie nie mieszka to szanse są duże.

Czy Sąd może nakazać mi jako nowemu właścicielowi podłączenie mediów i wpuszczenie do lokalu wnuka byłego właściciela?


Sam meldunek nie może być podstawą takich roszczeń ze strony wnuka.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez Marcin » N, 22 sty 2006, 14:41

Czy jak kupię mieszkanie z zameldowanym lokatorem to mam szansę na jego wymeldowanie?


Jeśli nie ma tytułu prawnego do mieszkania i w nim faktycznie nie mieszka to szanse są duże.




Zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 2 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez Igor » Pn, 23 sty 2006, 17:37

A o tym zapomnieliście :

"...nie mieszka on w tym lokalu, ale też dziadkowi w trybie administracyjnym nie udało sie go wymeldować - odwołał się i Sąd nakazał przywrócenie meldunku..."

Z tego wynika, że dziadek chciałl już się go pozybyć i to mu się nie udalo. Nowy właściciel może mieć ten sam kłopot. A kupując mieszkanie - kupuje sie z lokatorem i decyduje się na to. Nie znam się na tym, ale ... trzeba się dobrze zastanowić i zasięgnąć rady.
Igor
 

Mieszkanie z lokatorem

Postprzez batna » Pn, 23 sty 2006, 22:02

Tak, "Dziadek"(tak go nazywam gdyż ma 70 lat, nie jestem z nim spokrewniona) złożył o wymeldowanie w trybie administracyjnym do Prazydenta Miasta - Ten zgodził się na wymeldowanie. Lokator odwołał się do Wojewody - Ten utrzymał decyzję w mocy. Lokator odwołał się do Sądu - Ten przywrócił medunek lokatorowi nie mieszkającemu w Lokalu. Niestety to wszystko wiem tylko na podstawie rozmowy telefonicznej z "Dziadkiem". Do akt Sądowych nie mam wglądu. "Dziadek" obiecał pojechać ze mną do Sądu, bym mógł zapoznać się ze sprawą -niestety dopiero jak zrobi się cieplej (ma bajpasy), czyli w lutym.
Naprawdę trudno określić powody przywrócenia meldunku.
Na chilę obecną czekam....
batna
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron