Pozew o straty moralne - odszkodowanie - mobbing

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Pozew o straty moralne - odszkodowanie - mobbing

Postprzez mr_simon » Cz, 29 gru 2005, 21:37

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi, wskazówek na mój problem.

Przez 1,5 roku pracowałem w instytucji państwowej na stanowisku woźnego, moim zadaniem było głownie wykonywanie poleceń kierownika wydziału oraz doręczanie korespondencji na terenie miasta.

Podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych a miano wicie doręczanie korespondencji na terenie miasta uległem wypadkowi prezy pracy - zostałem pogryziony przez psa w prawe udo. Ból był bardzo silny, nie mogłem spać po nocach ani w miarę normalnie chodzić, utykałem na prawą nogę. Po wypadku zgłosiłem się do lekarza rodzinnego, gdzie po przebadaniu otrzymałem leki oraz skierowanie do neurologa, gdzie następnie neurolog skierował mnie na badania EMG. Badania EMG wykazały uszkodzenie nerwu. Wypadek zgłosiłem w pracy, spisano protokół, przesłuchano świadków, wysłano dokumenty do PZU. Odbyła się komisja PZU i na podstawie danych osobowych nie stwierdziła uszczerbku na zdrowiu. Komisja miała problemy z nazwaniem uszkodzenia bądź rany.

Leczyłem się tylko i wyłącznie niekonwencjinalnie zabiegami akupunktury, gdyż tylko one dawały rezultaty.

Podczas leczenie nie mogłem wziąźć "chorobowego", gdyż kadrowa oznajmiła mi, że jeżeli wezmę to prezes zwolni mnie z pracy, gdyż posiadam umowę na czas określony. Cierpiałem, ale pracowałem, gdyż zależało mi na pracy, ponieważ rozpocząłem studia na wydziale informatyki i sam musiałem je opłacać.

Przyszedł odgórny "rozkaz" aby "osieciować" całą insytucję i zważywszy na to, że studiuję infromatykę w tym kierunku, zostałem zmuszony do wykonania tego zadania, mimo mojego sprzeciwu, ponieważ, nie posiadałem odpowiednich urządzeń, ale pod groźbą utraty pracy musiałem to zrobić, mimo tego, że nie miałem w zakresie obowiązków robić za informatyka.

Cieżko szło mi to łaczenie komputerów bez odpowiednich narzędzi i za to pani prezes wyzywała mnie, ubliżała, poniżała. Po skończonym sieciowaniu otrzymałem korespondencję od prezesowej, że pozbawia mnie premi za nie wykonanie jej polecenia co do wykonania instalacji sieciowej, mimo tego, że ją wykonałem i nie miałem tego w obowiązkach. Prezesowa do tego "przedsięwzięcia" przydzieliła mi pracowanika, który nie miał o tym pojęcia i bardziej mi przeszkadzał niż pomagał.

Instytucja dostała odgórnie pieniądze na wyremontowanie wydziałów i trzeba było nosić meble, więc wezwano wszystkich mężczyzn. Sprzeciwiłem się temu, ponieważ po opisanym wyżej wypadku miałem problemy z kręgosłupem i nogami i miałem zakaz dźwigania wydany przez lekarza. Kierownictwo i prezesowa nie chciali o tym słyszeć i musiałem dźwigać. Niestety dźwiganie okazało się dramatyczne w stuktach, miano wicie zostałem częściowo sparaliżowany, miałem trudości w poruszaniu się, cały wydział to widział, kierowniczna nie reagowała na to mimo mojego bardzo widocznego cierpienia. Po ukończeniu pracy z trudonścią zszedłem po schodach i wsiadłem do samochodu i prosto pojechałem na zabieg akupunktury, który mi pomógł jedynie w uśmierzeniu bólu. Następnego dnia zgłaszał swój wypadek do BHP-owca, lecz on nie przyjmuje mi tego ponieważ stwierdził, że już dobrze się czuję a poza tym takie coś nie kwalifikuje się na wypadek przy pracy. Następnie nie w terminie złożył do ZUSu dokumenty dotyczące mojego pierwszego wypadku, przez co cała operacja dotycząca komisji w ZUSie przedłużyła się do 1,5 roku po wypadku.

Po tym niefortunny pogryzieniu przez psa, wykoniu instalacji sieciowej i dźwiganiu mebli mam uraz kręgosłupa potwierdzony przez lekarzy specjalistów, na leczenie wydałem już ponad 3.000zł, zważywszy na bóle kręgosłupa, nie mogę podjąć żadnej pracy, na leczenie mnie nie stać, mam zawalone studia, nie stać mnie na opłacanie ich, rodzice nie pomogą mi finansowo, gdyż też nie mają z czego, matka jedynie pracuje.

Co muszę zrobić aby otrzymać odszkodowanie od byłego zakładu pracy, podać o mobbig czy o straty moralne, jak przywrócić możliwość zgłoszenia wypadku po noszeniu mebli.

z góry dziękuję za odpowiedź

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

pozdrawiam
mr_simon
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mr_simon » Cz, 12 sty 2006, 13:57

Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu?
mr_simon
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaWieszczycka » Cz, 12 sty 2006, 17:23

W takiej sytuacji, jeżeli da się dowieść wpływu mobbingu na rozstrój zdrowia, to można wystąpić do sądu pracy z powództwem o zadośćuczynienie.
Natomiast nie należy używać określenia "straty moralne", ponieważ to pojęcie nie występuje w polskim systemie prawnym (Polakom jest znane głównie z amerykańskich filmów).

Art. 94(3) Kodeksu pracy
§ 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
§ 3. Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
MartaWieszczycka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mr_simon » Cz, 12 sty 2006, 20:15

Dziękuję za odpowiedź w temacie, w jaki sposób mam to udowodnić, dodam, że pozwanym będzie sam wymiar sprawiedliwości.
mr_simon
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 14 sty 2006, 10:54

pozwanym będzie sam wymiar sprawiedliwości.


Raczej konkretny pracodawca.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mr_simon » Wt, 17 sty 2006, 11:17

Czyli w tym przypadku będzie prezes i dokładnie to tej osoby mam kierować pozew?
mr_simon
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron