Zamiana grzywny na areszt

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Zamiana grzywny na areszt

Postprzez taiidan » Pt, 13 sty 2006, 16:26

Witam wszystkich i na początku przedstawiam postanowienie sądu:

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi III Wydział Karny
po rozpoznaniu w sprawie -------------
z urzędu w przedmiocie orzeczenia kary zastępczej na podstawie art. 46 & 1 k.kw i art. 641 k.p.k.
postanowił:
orzec wobec ----------- karę zastępczą 75 dni pozbawienia wolności w zamian za karę grzywny w wysokości 150 stawek po 10 złotych orzeczoną wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi z dnia ----
umożyć koszty sądowe w kwocie 212 zł.

I mam takie pytanie czy mogę uiścić tę grzywnę lub odwołać się od wyroku w jakim terminie i czy są jakieś formularze jak napisać takie odwołanie ?
Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł jak tą sprawę załatwić.
taiidan
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 14 sty 2006, 11:23

I mam takie pytanie czy mogę uiścić tę grzywnę


Tak. W każdej chwili możesz uwolnić się od kary zastępczej uiszczając grzywnę (zob. art. 47 § 2 k.k.w.)

lub odwołać się od wyroku w jakim terminie i czy są jakieś formularze jak napisać takie odwołanie ?


To co zostało zacytowane wyżej to postanowienie a nie wyrok.
Powinno być Ci ono doręczone z pouczeniem o terminie i sposobie zaskarżenia.

Na złożenie zażalenia masz 7 dni liczone od ogłoszenia postanowienia (jeśli byłeś obecny przy jego ogłoszeniu) lub od jego doręczenia (gdy w sądzie nie byłeś)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taiidan » So, 14 sty 2006, 13:46

Dredd dzięki wielkie bo do poniedziałku już bym dostał zawału.
Sprawa jeszcze tak wygląda że ta kara była mi zasądzona kilka lat temu i na sprawie sędzia poinformował mnie że wyrok i uzasadnienie zostanie doręczone pocztą i tego nie doręczyli.
Przed tą sprawą przychodzi kurator o którym wogóle nie wiedziałem i mnie informuje że na tej sprawie nie muszę być.
Ja jego proszę żeby przekazał że ja nie wiem ile i na jakie konto mam to wpłacić.
Widocznie nic nie przekazał.

Jeszcze az wielkie dzięki !!!
taiidan
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 14 sty 2006, 14:25

Jeśli uważasz że wyrok orzekający pierwotnie grzywnę wobec Ciebie nie jest jeszcze prawomocny, lub też że nie doręczono Ci skutecznie wezwania do zapłaty grzywny po uprawomocnieniu się wyroku - możesz spróbować złożyć zażalenie na postanowienie o zamianie grzywny.

Wydaje mi się jednak nieprawdopodobne by rzeczywiście nie doręczono Ci ani uzasasdnienia wyroku (o ile zwracałeś się o nie na piśmie - zapytanie o to na rozprawie nie wystarcza) ani wezwania do zapłaty i mimo to zamieniano Ci karę grzywny na pozbawienie wolności.

Zapewne wszystko można wyjaśnić w Sądzie (np. zaglądając do akt sprawy i sprawdzając dowody doręczenia poszczególnych dokumentów procesowych)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez taiidan » So, 14 sty 2006, 19:48

Zapewne wszystko można wyjaśnić w Sądzie (np. zaglądając do akt sprawy i sprawdzając dowody doręczenia poszczególnych dokumentów procesowych)




Właśnie tak muszę zrobić.
taiidan
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Zamiana grzywny na areszt

Postprzez marek19061 » Pt, 16 lis 2012, 06:07

otrzymałem wezwanie do zapłaty kary grzywny, w przypadku jej nieuregulowania czeka mnie areszt. pisałem pismo odwoławcze, lecz to nic nie dało. mam mało czasu czy da się coś jeszcze zrobić?proszę o szybki i sensowne odpowiedzi
marek19061
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 16 lis 2012, 04:57

Re: Zamiana grzywny na areszt

Postprzez marcinwroblewski » Cz, 13 lut 2014, 11:41

najszybciej to udać się do prawnika i on wszystko wyjaśni
marcinwroblewski
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 13 lut 2014, 11:25
Lokalizacja: Płock

Re: Zamiana grzywny na areszt

Postprzez stefaniakrojc88 » Cz, 9 mar 2017, 10:56

W przypadku wątpliwości, potrzeby zasięgnięcia porad prawnych, polecam skontaktować się z kancelaria-wwp.pl/ która specjalizuje się w różnych rodzajach prawa, w tym karnego. Kancelaria z dużą praktyką, fachowo prowadzona z naciskiem na indywidualne podejście do klienta. Nie będziecie Państwo zawiedzeni.
stefaniakrojc88
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 9 mar 2017, 10:52

Re: Zamiana grzywny na areszt

Postprzez aidanwunsch » Wt, 29 gru 2020, 16:36

Najlepiej zaciągnąć porady prawnej co należy w takiej sytuacji zrobić.
aidanwunsch
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 29 gru 2020, 16:22


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron