Czy musimy spłacić długi zmarłego brata

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Postprzez Dredd » Cz, 5 sty 2006, 21:10

Witam w trakcie ostatniej rozmowy telefoniczej z pracownikiem tej firmy poinformował mnie on, że jak bede rozmawiac z prawnikiem to mam mu powiedziec ze chodzi o weksel (nie wiem jaki, wkazdym razie nie podpisany przez rodziców).


A przez kogo podpisany? W jakiej roli podpisany (wystawcy, trasata, poręczyciela wekslowego, etc.) Czy na podstawie określonej deklaracji wekslowej? I kiedy?

Póki co nie widze przeszkód by wystapić z pismem jak wyżej. Może skłoni to wierzyciela do udzielenia konkretniejszych informacji.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Gwiazdka » Cz, 5 sty 2006, 21:48

Witam,
nie mam pojęcia jaki to weksel nie chciano mi udzielic takiej informacji. Zastanawiam sie nad tym, czy mamy czekac aż ta firma wyśle do nas jakies pismo czy pierwsi mamy to zrobic czy cos to zmieni. Czy firma ta moze wystapic o potwierdzenie nabycia spadku do sadu ??
Gwiazdka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 5 sty 2006, 23:21

Z Waszego punktu widzenia starałbym się dowiedzieć czegoś konkretnego.

Czy firma ta moze wystapic o potwierdzenie nabycia spadku do sadu ??


Co do zasady - tak.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez igaa » So, 7 sty 2006, 17:53

"Najlepiej w dwóch egzemplarzach, zachowując jedne dla siebie wraz z dowodem nadania pisma listem poleconym."

Z własnego doświadczenia podpowiadam, aby wysłać list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru jest niewiele droższy od poleconego a będziesz mieć w ręku dowód na to, że adresat odebrał pismo.
igaa
 

Postprzez Gwiazdka » N, 8 sty 2006, 15:10

Tak sie zastanawiam, ta firma ostatnio strasznei czesto wydzwania a 19 stycznia minie 5 lat od smierci brata ciekawa jestem czy to moze miec cos wspólnego z tym???
Gwiazdka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 8 sty 2006, 15:36

19 stycznia minie 5 lat od smierci brata ciekawa jestem czy to moze miec cos wspólnego z tym???


Gdyby chodziło np. o upływ terminu przedawnienia w dniu 19 stycznia, to po prostu złożyli by przed tą datą pozew do sądu aby przerwać jego bieg. Wydzwanianie nic im z tego punktu widzenia nie daje.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron