Rozwiązanie umowy o prace w trakcie zasiłku rehabilitacyjnego

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Rozwiązanie umowy o prace w trakcie zasiłku rehabilitacyjnego

Postprzez lepton » Śr, 4 sty 2006, 20:43

W dniu 4 stycznia 2006 otrzymałam następujący list o rozwiązaniu umowy o pracę. A oto ten list:

Cytat:
"Z dniem 04.01.2006 r rozwiązuję z Panią bez zachowania okresu wypowiedzenia umowę o pracę zawartą w dniu 01.07.1980 r z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby, która trwa: dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową (Art. 53 paragraf 1 pkt 1 b K.p.)
Jednocześnie informuje iż w terminie 14 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w Szamotułach."


Zaznaczam, że przebywam obecnie na zasiłku rehabilitacyjnym do dnia 13 stycznia 06 i w dniu dzisiejszym przedzwoniłam do pani kadrowej o przygotowanie dokumentów na rente. A pismo to zostało wysłane po moim telefonie kurierem.

Moje pytania brzmią:
1. Czy zakład pracy miał prawo wypowiedzieć umowę o pracę przed ukończeniem zasiłku rehabilitacyjnego po powiadomieniu telefonicznym o przygotowaniu dokumentów na rente?
2. Czy należy mi się odprawa i wynagrodzenie za niewykorzystany urlop?
3. Czy za czas w którym przebywam na zasiłku rehabilitacyjnym przysługuje mi się urlop wypoczynkowy?
lepton
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron