Urzad skarbowy POMOCY BŁAGAM

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Urzad skarbowy POMOCY BŁAGAM

Postprzez adi399 » Pn, 12 gru 2005, 01:58

Słuchajcie potrzebuje pomocy, co mi teraz grozi ??, jestem mlodym przedsibiorca studentem wzytko mam pozalatwiane juz ale jest pewien problem z Urzedem Skarbowym otórz nalezalo sie do nich zglosci w terminie chyba do 7 dni od wpsiu do ewidencji a ja caly czas myslem ze w terminie 7 dni przed ropzoczciem działalnosci. Posiadam juz nip, ale trzebabylo go zaktualziaowac nip-1 i pismo zgloszenie ropoczecia dzialalnosci POMOCY jutro z samego rana ide do nich, nie moge dzis spac boje sie ;-( CO bedzie jutro Moze niezauwaza (niewieze ;-( ) ;/ a mnie nie stac na jakies kary zapłacic prosze o pomoc i rade ?????

BARDZO WAM DZIEKUJE PROSZE WAS POMOCY
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » Pn, 12 gru 2005, 08:28

Znalazłem to
Urząd skarbowy
Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany w ciągu 7 dni od rozpoczęcia działalności zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego. Jeśli przedsiębiorca nie ma numeru NIP, musi wystąpić o jego nadanie, a jeśli chce być podatnikiem płatnikiem VAT ­ zarejestrować się dla celów tego podatku. Osoba fizyczna, która posiada już swój NIP, rozpoczynając indywidualną działalność gospodarczą, nie musi występować o jego nadanie odrębnie dla swojej firmy. Jako przedsiębiorca ma obowiązek używać dotychczasowego numeru. Musi jednak zaktualizować dane, zgłaszając fakt rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każdy przedsiębiorca, jako podatnik VAT (nawet jeśli korzysta ze zwolnienia z tego podatku), powinien złożysz zgłoszenie identyfikacyjne przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu tym podatkiem, czyli zanim rozpocznie sprzedaż towarów czy świadczenie usług.

Czyli mam jeszcze czas a ja sie tak bałem ;(
CZYLI 7 dni od daty rpoczecia max musze zglosic do tego czasu ???
Prosze potwierdzic te dane Błagam ;/
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » Pn, 12 gru 2005, 12:46

OKA juz se pordziłem wszytko było ok :):):) byłem w US i gadalem i okazalo sie ze bylem jescze zawczesnie POZDRO
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Pn, 12 gru 2005, 13:29

Na www.1praca.gov.pl jest spodo informacji odnosnie zakladania i prowadzenia firmy.
laporteki
 

Postprzez adi399 » Wt, 13 gru 2005, 00:33

Dzieki ale sobie poradziłem :P bylem w US i wsytko ok, co do twojej odp. to równiedobrze mogles napisac www.google.pl, a szybciej bys napisal TAK LUB NIE POzdro!
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron