Zwolnienia grupowe - powrót do pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zwolnienia grupowe - powrót do pracy

Postprzez hiob22 » Pn, 18 lip 2005, 09:39

Witam

Mam następujący problem. Na początku tego roku zostałem zwolniony z pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia ( art. 10 ust o "zwolnieniach grupowych".)
Jako powód rozwiązania stosunku pracy podano likwidację stanowiska pracy.
Przed zakończeniem okresu wypowiedzenia złożyłem pracodawcy oświadczenie woli, że chcę powrócić do pracy jeżeli będzie on zatrudniał ponownie pracowników.

Teraz pytanie
Jeżeli w okresie 1 roku od rozwiązania stos. pracy ze mną pracodawca zatrudni inną osobę a nie mnie to jakie będę mógł podjąć kroki prawne?
hiob22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 18 lip 2005, 09:40

Teraz pytanie
Jeżeli w okresie 1 roku od rozwiązania stos. pracy ze mną pracodawca zatrudni inną osobę a nie mnie to jakie będę mógł podjąć kroki prawne?


Prośba do pracodawcy o zatrudnienie, a jeśli odmówi, pozostaje pozew do sądu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hiob22 » Pn, 18 lip 2005, 09:57

Sądu Pracy cz Cywilnego?

Czego żądać w pozwie, zatrudnienia? Czy odszkodowania?

Możesz mi przybliżyć tą tematykę?
hiob22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 18 lip 2005, 10:15

Sądu Pracy cz Cywilnego?


Do sądu pracy.

Czego żądać w pozwie, zatrudnienia? Czy odszkodowania?


Nawiązania stosunku pracy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hiob22 » Cz, 21 lip 2005, 10:42

Dzięki
hiob22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hiob22 » Pt, 9 gru 2005, 12:34

No i stało się to co przewidywałem.
Mój były pracodawca zatrudnił nowego pracownika z pominięciem mojej osoby - pomimo, że w ustawowym terminie złożyłem oświadczenie woli o chęci powrotu do pracy w przypadku wolnego etatu.

W związku z tym czy mogę wnieść do sądu pracy pozew o odszkodowanie w za nierówne traktoranie w zatrudnieniu?
Jeśli tak w jaki sposób ustalić wysokość odszkodowania?
hiob22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hiob22 » Pt, 9 gru 2005, 12:38

Dodam jeszcze, że po rozwiązaniu stosunku pracy wnioslem powództwo i Sąd uznał, że wprawdzie moje zwolnienie było zgodne z ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowaników, ale Sąd uznał, że moje zwolnienie było niezgodne z art 52 KP i zasądził dla mnie odszkodowanie, o które wnosiłem.
hiob22
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron