postanowienie o wstrzymaniu wykonania decyzji

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

postanowienie o wstrzymaniu wykonania decyzji

Postprzez rafal » Wt, 15 lis 2005, 16:52

witam

wniosłem skargę do WSA na postanowienie w sprawie opłaty legalizacyjnej wnioskując jednoczesnie o wstyrzymanie wykonania tego postanowienia. Sąd oddalił ten wniosek ponieważ nie uzasadniłem go, nie podałem przesłanek jego zastosowania "jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody lub spowodowania trudnych do odwrócenia skutków". przeoczyłem tą kwestię ograniczając sie w skardze jedynie do stwierdzenia iż wnoszę o wstrzymanie wykonania postanowienia . mam teraz 7 dni na wniesienie zażalenia do NSA. czy zażalenie takie zostanie uwzględnione jeżeli dopiero w zażaleniu podam uzasadnieine zastosowania wniosku o wstrzymanie wykonania postanowienia? czy lepiej to zrobic składając odrębny od zażalenia wniosek do WSA wstrzymanie wykonania postanowieina podając już przesłankijego zastosowania?

rafał
rafal
 

Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron