alimenty od brata

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

alimenty od brata

Postprzez goarik » Wt, 25 paź 2005, 11:25

czy moja corka moze domagac sie alimentow od syna mojego meza,na ktorego placi teraz alimenty.jest przyrodnim bratom,ale nie ma kontaktow zadnych.czy kiedy ten syn bedzie samodzielnym,mozemy wniesc alimenty na corke,rodziecy meza nie zyja.
goarik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 25 paź 2005, 15:03

czy moja corka moze domagac sie alimentow od syna mojego meza,na ktorego placi teraz alimenty.jest przyrodnim bratom,ale nie ma kontaktow zadnych.czy kiedy ten syn bedzie samodzielnym,mozemy wniesc alimenty na corke,rodziecy meza nie zyja.


Zasadniczo tak, ale:
1) obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem (art. 129 § 1 kro),
2) musiałyby być spełnione ogólne przesłanki obowiązku alimentacyjnego (córka musiałaby być w niedostatku - art. 133 § 2 kro),
3) w stosunku do rodzeństwa zobowiązany może uchylić się od świadczeń alimentacyjnych, jeżeli są one połączone z nadmiernym uszczerbkiem dla niego lub dla jego najbliższej rodziny (art. 134 kro).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron