Budowa domu

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Postprzez ccicci » Śr, 7 wrz 2005, 21:23

Kierownika budowy możesz w trakcie budowy zmienić sto razy. U nas obok starostwa jest taki kiosk z ksero i różnymi drukami, ma też dzienniki budowy. Z tego co przeczytałem zbudowałaś domek letniskowy a nie pałac kultury, więc dla każdego kierownika budowy to pryszcz. Mój za prowadzenie dz.b. bierze ode mnie 300,-. Każdy fachowiec przyjdzie, popatrzy, jak zechce zrobi kilka odkrywek i wypisze cały dziennik w jeden dzień. Proponuję kolejność: zakup dziennika, poszukanie kierownika, starostwo, wypełnienie dziennika, starostwo. Tylko, że obecnie powinny być też aktualne odbiory instalacji i komina.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Monika » Cz, 8 wrz 2005, 07:59

Kierownika budowy możesz w trakcie budowy zmienić sto razy.

ale zdaje się, trzeba to zgosić.
Monika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewelinka » Cz, 8 wrz 2005, 08:32

Łomatko ale mi namieszaliście, ale przynajmniej daliście jakiś cień nadziei :-)))
Mam jednak kilka wątpliwości:
1. Dziś kupuję dziennik budowy (bo stary zalał sie kawą?) ide do starostwa go podstemplować? Czy oni wpiszą mi tam dzisiejszą datę? Jeżeli tak, to klops. Czyba, że nie pójdę ostemplować?
2. Jeżeli wpiszą datę i kierownik budowy rozpocznie wpisy od dzisiaj, to mam nieaktualne pozwolenie na budowę ( z ok. 1982 roku)
3. Domek letniskowy, to nie pałac kultury, ale jak obliczyłam to opłata legalizacyjna wynosi 25.000,- To mi się zupełnie nie uśmiecha.
4. Czy można budować domek przez 23 lata????
5. No i proszę jak dobrze mieć rodziców - byle nie takich lekkomyślnych ;-)
Ewelinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Monika » Cz, 8 wrz 2005, 10:08

Jeżeli tak, to klops.

a dlaczego?

2. Jeżeli wpiszą datę i kierownik budowy rozpocznie wpisy od dzisiaj,

a może to będzie ocś na zasadzie duplikatu. Datę nich piszą jaką chcą, nawet dzisiejszą, ale wpisy by były z lat poprzednich.......

to mam nieaktualne pozwolenie na budowę ( z ok. 1982 roku)

a czy ono traci aktualność?
Monika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 wrz 2005, 11:04

a czy ono traci aktualność?



Zgodnie z art. 37 ust. 1 Prawa budowlanego, decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Monika » Cz, 8 wrz 2005, 11:57

czyli należy przeanalizować historię budowy
Monika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Budowa domu

Postprzez kinia89 » So, 15 maja 2021, 18:06

Rozumiem, że budowa już rozpoczęta. I jakie plany macie dalej? W sensie co teraz robicie? Na jakim jesteście etapie? U mnie przyszedł czas na elewację i wpadłam właśnie na pomysł, że zakupię takie https://decorsystem.pl/panele-elewacyjne,c233.html elewacyjne panele, które są teraz bardzo modne i je zastosuje do wykończenia. Jak wam się podoba pomysł?
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości