Zasiłek na zagospodarowanie się dla nauczycieli

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

Zasiłek na zagospodarowanie się dla nauczycieli

Postprzez justka » Pn, 29 sie 2005, 23:40

W czasie studiów (nie każdy ma bogatych rodziców) pracowałam przez krótki czas jako sprzedawczyni, urodziłam dziecko i dostałam urlop wychowawczy. Po studiach na 10 m-cy pracowałam w szkole na umowę o zastępstwo. Od 2 lat mam stały angaż w innej szkole, gdzie uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. W związku z powyższym odmówiono mi wypłaty zasiłku na zagospodarowanie się. Czy jest to w pełni zgodne z prawem? Jeśli tak (co jest bardzo prawdopodobne, choć niesprawiedliwe - a w tym kraju normalne) o jakie inne formy "wspomożenia" finansowego mogę się starać?
justka
 

Postprzez Marcin » Wt, 30 sie 2005, 10:06

W czasie studiów (nie każdy ma bogatych rodziców) pracowałam przez krótki czas jako sprzedawczyni, urodziłam dziecko i dostałam urlop wychowawczy. Po studiach na 10 m-cy pracowałam w szkole na umowę o zastępstwo. Od 2 lat mam stały angaż w innej szkole, gdzie uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. W związku z powyższym odmówiono mi wypłaty zasiłku na zagospodarowanie się. Czy jest to w pełni zgodne z prawem?


Zgodnie z art. 61 ust. 1 Karty Nauczyciela, nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.


o jakie inne formy "wspomożenia" finansowego mogę się starać?


Zajrzyj do rozdziału 7 KN.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Justka » Wt, 30 sie 2005, 18:14

Dzięki ale chyba w mojej szkole ten przepis nie obowiązuje w takim rozumieniu.
Justka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 30 sie 2005, 19:10

Jest to bezwzględnie obowiązujący przepis ustawy, więc szkoła nie może go nie stosować.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Justka » Śr, 31 sie 2005, 18:38

OK.
Ale w mojej obecnej szkole biorą pod uwagę to, że wczeeśniej pracowałam w innej szkole na zatępetwo i tamtą pracę (a nie obecną) traktują jako pierwszą.
Tak mi to wyjaśniono.
Ostatecznie na złożone podanie powinnam otrzymać pisemną odpowiedź, ale czy warto się od niej odwoływać???????
Justka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 31 sie 2005, 18:44

OK.
Ale w mojej obecnej szkole biorą pod uwagę to, że wczeeśniej pracowałam w innej szkole na zatępetwo i tamtą pracę (a nie obecną) traktują jako pierwszą.


Jeśli od podjęcia tej pierwszej pracy minęły dwa lata, zacytowane stanowisko wydaje mi się słuszne. To, że pracowałaś na zastępstwo, nie ma znaczenia - ważne jest, że już wówczas pracowałaś w szkole.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron