• Porady prawne
Euro-tax.pl

Oprogramowanie i firma

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Oprogramowanie i firma

Postprzez muzyk00 » So, 27 sie 2005, 23:54

Witam. Mam legalne oprogramowowanie (licencja na moje imie i nazwisko) - chcę założyc firmę - działalność gospodarczą - czy musze kupić nowe oprogramowanie czy mogę go legalnie używać?
muzyk00
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 27 sie 2005, 23:56

To zależy od treści (zakresu) licencji
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez muzyk00 » So, 27 sie 2005, 23:59

To zależy od treści (zakresu) licencji


OK - mam na myśłi tak popularny program jak windows XP OEM (ale komputer i cały sprzęt wnoszę do firmy) - a jeśli w licencji nie ma wzmianki o czyms takim? może inaczej co powinno być?
muzyk00
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 28 sie 2005, 00:39

Chodziło mi o to że - o ile się orientuję - czasem licencje mają ograniczenie tylko do użytku domowego, który nie może być utożsamiany z używaniem programu w ramach działalności gospodarczej.
Tak czy owak zacząłbym od przeczytania co jest napisane w licencji na temat zakresu używania programu do jakiego ona uprawnia nabywcę.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pawel78 » Pn, 29 sie 2005, 09:47

IMO możesz używać tego w firmie, ale trzeba przeczytać DOKŁADNIE tę licencję. Inna rzecz, że umowy licencyjne Microsoftu nie są zgodne z prawem polskim, zawierają np. zastrzeżenia, że podlegają Amerykańskiemu Prawu Ekportowemu, albo, że licencjobiorca nie może przenieść licencji na rząd USA :)

Ogólnie są wyjątkowo bełkotliwe.
Pawel78
 

Re: Oprogramowanie i firma

Postprzez arch57 » Pn, 9 lis 2020, 13:55

Tworzenie nowoczesnych platform internetowych nie polega już na odpowiednim podstawieniu danych do gotowych szablonów. Nadal co prawda można spotkać firmy, działające w ten sposób, jednak efektem są przeważnie strony ciekawe wizualnie, ale mało efektywne. Software house działają na innej zasadzie – strona lub program jest dopasowana wyłącznie do firmy klienta, dzięki czemu wykorzystuje w stu procentach każdy fragment kodu - https://www.intellect.pl/
arch57
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 9 lis 2020, 13:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprogramowanie i firma

Postprzez kinia89 » Cz, 14 sty 2021, 20:12

Jedno z drugim ma związek- oprogramowanie i firma. W końcu, dzięki odpowiednim systemom np. prywatna chmura można ułatwić sobie zarządzenie wieloma procesami. Możemy przechowywać cenne dane i je przekazywać do danych nadawców.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron