Przeterminowane długi .

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Przeterminowane długi .

Postprzez Maria37 » Wt, 23 sie 2005, 15:06

Moje pytanie dotyczy długów przeterminowanych .
W 24.10.1998 r podpisałam umowę o abomnament z Canal+ następnie 21.10.1999 podpisałam umowę z Cyfra +. Wszystkie opłaty abonenckie były uiszczone natomiast umowa zwierała aneks ze przed upływem roku nie można zrezygnować z Canal+ pod grożbą kary pieniężnej 350 zł.I teraz po tylu latach okazuje się ,że mam do uiszczenia owe 350 zł. ponieważ Canal+ i Cyfra+ to są dwie odrębne firmy(podczas zawierania drugiej umowy nie byłam o tym informowana) .Nigdy wczesniej nie byłam informowana o rzekomym długu ,ponieważ umowę abonencką z Cyfrą+ podpisałam korzystając z promocji ,której warunkiem było zdanie sprzętu Canal+.W tej chwili otrzymuję upomnienia od firmy windykacyjnej na kwotę 900 zł. Proszę o pomoc i udzielenie mi informacji jak powinnam w tej sytuacji się zachować . Bardzo dziękuję za wszelką pomoc . Maria
Maria37
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 23 sie 2005, 15:37

Jeśli rozwiązanie umowy z Canal+ nastąpiło w dacie zawarcia umowy z Cyfrą, żądanie zapłaty kary umownej przedawnilo się po 3 latach (art. 118 kc), czyli w 2002 r.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dziękuje

Postprzez Maria37 » Wt, 23 sie 2005, 16:09

Wobec tego czy te działania (firmy windykacyjnej ) są zgodne z prawem ?
Maria37
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

nękanie

Postprzez Maria37 » Wt, 23 sie 2005, 17:24

Proszę jeszcze o podpowiedż co w tej sytuacji powinnam zrobić ? Czy i gdzie powinnam się odwołać od tej decyzji windykacyjnej aby już definitywnie zakończyc tę sprawę.?
A tak na marginesie :
skoro przepisy jasno regulują taki przypadek jak opisałam , to czy działania firmy windykacyjnej i Canal+ nie są nękaniem ?
Maria37
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 23 sie 2005, 18:44

Proszę jeszcze o podpowiedż co w tej sytuacji powinnam zrobić ? Czy i gdzie powinnam się odwołać od tej decyzji windykacyjnej aby już definitywnie zakończyc tę sprawę.?



Jest coś takiego jak wyszukiwarka... Zajrzyj na przykład tu
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron