Proszę o odpowiedź

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

Proszę o odpowiedź

Postprzez Barbarra » Pn, 15 sie 2005, 14:00

Mam 2 pytania:
1. W zwiazku z tym, że odwołałam się do sądu pracy poinieważ odebrano mi grupę- całkowitą niezdolność do pracy, czy przysługuje mi bezpłatny obrońca?
2.Ponieważ jest to moje pierwsze odwolanie do sądu chciałabym również dowiedzieć się, jak przebiega taka rozprawa?
Barbarra
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 15 sie 2005, 15:53

Mam 2 pytania:
1. W zwiazku z tym, że odwołałam się do sądu pracy poinieważ odebrano mi grupę- całkowitą niezdolność do pracy, czy przysługuje mi bezpłatny obrońca?


Nie. W takim postępowaniu jesteś zwolniona od kosztów sądowych. Pełnomocnik z urzędu przysługuje, jeśli wykażesz, że nie możesz bez uszczerbku dla utrzymania swojego i rodziny ponieść kosztów wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego (art. 117 § 2 kpc). Powinnaś złożyć w tym celu stosowne oświadczenie, obejmujące dokładne dane o stanie rodzinnym, majątku i dochodach (często sądy mają specjalny formularz).

2.Ponieważ jest to moje pierwsze odwolanie do sądu chciałabym również dowiedzieć się, jak przebiega taka rozprawa?


Standardowo - sąd sprawdzi obecność (weź dowód osobisty), zapyta o stanowisko stron, zapewne wysłucha Cię informacyjnie. Dalszy przebieg zależny jest od ewentualnych wniosków dowodowych. W sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych skład jest trzyosobowy - sędzia zawodowy i dwóch ławników (w większości przypadków ławnicy są bierni i nie odzywają się).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości